Başka Bir Dünya: Vialand

Günü eğlence ve adrenalin ile geçirmek isteyenler için Eyüp'te bulunan Vialand Tema Park iyi bir alternatif olabilir. Türkiye'nin Disneyland'ı diyebileceğimiz eğlence parkı hem çocukların hem de yetişkinlerin keyifle vakit geçirebileceği bir yer.

vialand

Minik Arkadaşlarımız İçin Oyun Dünyası

vialand

İçeride çocuklar için atlıkarınca, çarpışan arabalar gibi bildiğimiz eğlenceler dışında çokça farklı eğlence bulunuyor. Minik Sürücüler, Neşeli Çiftlik, Mini Kule, Kahraman İtfaiyeciler bunlardan bazıları.

vialand

Oyun Dünyasına girdiğimizde bizi, sanki çizgi filmlerden fırlamış tatlı, renkli evler karşılıyor. Hemen fotoğraf çekilmek istediğimiz evler çocukların da yetişkinlerin de ilgisini çekiyor.


Nefes Kesen

vialand
Fotoğraf Kaynak: www.vialand.com.tr

Parkın, adrenalini en yüksek ünitesi Nefes Kesen diyebiliriz. Çoğu kişinin binmeye cesaret edemeyeceği bir roller coaster. Üç saniyede 110 kilometreye ulaşan trene binenlerin çığlıkları Tema Parkın her noktasından duyuluyor.

Bir Zamanlar İstanbul


VİALAND
Bu sokağa girdiğinizde kendinizi eski İstanbul'un o cumbalı evleri, çeşmeleri, şık mimarisi ile dükkanları arasında bulacaksınız.

vialand

Adalet Kulesi

vialand

Bir zamanlar İstanbul sokağından ilerlediğimizde karşımıza adrenalini en yüksek ikinci ünite Adalet Kulesi çıkıyor. Bindiğinizde sizi 50 metre yüksekliğe çıkarıp, Vialand'i ayaklarınızın altına aldıktan sonra, 15 saniyede yavaş yavaş çıkardığı tepeden 3 saniye içinde yere indiriyor. Nasıl ve hangi hızla indirdiği siz düşünün. :)


Saray Salıncağı

vialand

Saray Salıncağına Adalet Kulesinden sonra binilmesini tavsiye ederim. Adalet Kulesinin yarattığı adrenalin ve hızlı kalp atışını dindirebilecek bir ünite Saray Salıncağı. Bildiğimiz salıncaklardan biraz farklı: 20 metre çapındaki dairesi etrafında sizi biraz yüksekliğe çıkartıp hızlı bir şekilde döndürüyor. Dönerken ayaklarınızı da salladığınızda çok keyifli bir eğlence olacaktır.


Fatih'in Rüyası

vialand

İstanbul'un fethine şahitlik etmek isteyenler için harika bir bölüm. Sis ve dumanlarla desteklenen fetih, gayet gerçekçi hazırlanmış. Fatih'in Rüyası, Saray Salıncağı ve Adalet Kulesi parkın, Efsaneler Dünyası bölümünü oluşturuyor.


Maceraperest

vialand

Saatte 80 kilometre hızla 30 metre yüksekliğe çıkaran Maceraperest, Nefes Kesen'in daha hafif hali diyebiliriz. Nefes Kesen'e binmeye cesaret edemeyenler veya kendini hazırlamak isteyenler için Maceraperest bir deneme sürüşü olabilir.


Jet Ski

vialandFotoğraf Kaynak: www.vialand.com.tr

Macera Dünyası bölümünün ikinci ünitesi Jet Ski daha çok çocuklara hitap ediyor.


Safari Tüneli

vialandFotoğraf Kaynak: www.guzelbirtatil.com

Karanlık bir serüven olan Safari Tünelinde karşınıza çıkan tehlikeli ruhları yok ederek puan kazanmalısınız. Takımlar halinde savaşarak eğlenceyi arttırabilirsiniz.

Macera Dünyasında daha birçok ünite bulunuyor. Hava muhalefeti veya tadilat sebebiyle bazı üniteler kapalı olabiliyor.


Atlı Karınca

vialand

15 metre çapında genişliğiyle Atlı Karınca kocaman, rengarenk ve çok eğlenceli!


Diğer ünitelere, daha detaylı bilgiye, kampanyalara ve bilet fiyatlarına http://www.vialand.com.tr/ sitesinden ulaşılabilir.
Sömestr tatili bitmeden ailece keyifli vakit geçirmek için siz de rotanızı Vialand Tema Park'a çevirin. :)
Instagram: https://www.instagram.com/demrencelik/