Bomontiada'nın Yepyeni Mekanı MONOCHROME Açıldı!

Brasserie konseptini yepyeni bir yaklaşımla hayata geçiren Monochrome, bomontiada’da konuklarını ağırlamaya başladı. Kahvaltıdan akşam yemeğine, atıştırmalıklardan tatlılara günün her saatine uygun alternatifler sunan Monochrome, taze kahve çeşitleri ile 3.dalga kahve konusunda da iddialı.Taze kahve çekirdeklerinin kavrularak özenle hazırlandığı Monochrome, klasik brasserie anlayışına kendine has ve çağdaş bir yorum getirirken, yeni nesil 3. dalga kahveciler arasında yerini de alıyor. Şehrin gözde buluşma noktası Bomontiada’nın yeni sakinlerinden olan mekan, yalnızca kahveleriyle değil, zengin içecek menüsüyle de dikkat çekiyor. Menüde milkshake, taze meyve suları, körpe otlarla hazırlanmış ferah soğuk içeceklerin yanı sıra zengin şarap kavından oluşan alkollü seçenekler de bulunuyor.

Monochrome-Salata

Adını, fotoğraf sanatının daha çok siyah beyazıyla bilinen “tek ton” karelerinden alan Monochrome, geleneksel brasserie lezzetlerinin yanı sıra, yepyeni tatlardan oluşan iddialı bir menü de sunuyor. Günün her öğünü için zengin alternatifler bulunan mekanda, ayaküstü atıştırmayı sevenler için de çok sayıda seçenek yer alıyor. French toast, eggs benedict, tütsülenmiş gevrek kuzu kaburgası menünün favori lezzetlerini oluştururken; karidesli linguini; somonlu, tavuklu ve ton balıklı waffle, harissalı tavuk salatası ve Monochrome kahvaltı tabağında konukları sürpriz lezzetler bekliyor. Menü, kruvasandan üzümlü çöreğe uzanan fırın lezzetlerinin yanı sıra mevsimlik tatlılar ve özgün waffle çeşitleriyle de cazibeli.

Monochrome-Hamburger-Burger

Çok sayıda uluslararası ödüle sahip tasarım firması Lagranga Design’ın “fotoğraf ışıktır” mottosuyla hayata geçirdiği Monochrome, fotoğraf sanatından ilham alan özgün tasarımı ile hem lezzet hem de fotoğraf tutkunlarını kucaklıyor. Özel tasarlanan mekanda, konukların ziyaret esnasında deneyimleyerek keşfedebilecekleri ışık oyunlarına, büyük panoları süsleyen siyah-beyaz fotoğraf kareleri eşlik ediyor. Mekanın ön cephesini saran camlar ise fotoğrafların dışarıdan da görülebilmesine olanak sağlıyor. Önünden geçen herkesi adeta içeriye davet eden Monochrome’da farklı dönemlere ait vintage fotoğraf makineleri de yer alıyor.