Bu Adamları Tanıyın: KanGurular!

mekan.com
10 Eylül 2015
115 paylaşım
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş
mekan.com olarak etkinliklerimizde bir çok bloggerla tanışıyoruz ve onları daha yakından tanımak istiyoruz. Biz onları tanırken neden detayları sizinle paylaşmayalım dedik ve KanGurular isimli bir topluluğun üyesi olmasıyla dikkatimizi çeken Fuat Şimşek ile oldukça keyifli bir röportaj gerçekleştirdik. Bizlerle ilgili güzel düşünceleri için de kendilerine peşinen teşekkür edip vakit kaybetmeden onları tanıyalım isterseniz :)1‐ Bize biraz KanGurulardan bahsedermisiniz ?

KanGurular, sosyal medya ve restoran paylaşım sitelerinde, gittiği ve beğendiği mekanları takipçileri ile paylaşırken birbiriyle tanışan, internet üzerinden sohbet eden ve bu tanışıklığı gerçek hayata geçiren üyelerden oluşan bir grup. Grup üyeleri olarak hepimiz, farklı yerleri gezmeyi ve gezerken de farklı yemekleri tatmayı çok seviyoruz. Bu deneyimlerimizi de objektif olarak sitemiz (kangurular.com) vasıtasıyla herkes ile paylaşmayı hedef edindik. Sosyal medya ve bloglarda, mekanlarla ilgili bilgi ve önerileri hepimiz takip eder, bu yorumlar ışığında kararlar alabiliriz. Bazen olumlu yorumlara bakıp hayal kırıklığı yaşadığımız anlar olabilir. Çünkü bu yorumlar abartılı ve reklam maksatlı yapılmıştır.

Bizler de dedik ki tarafsız ve tamamen kendi deneyimlerimiz ışığında düşüncelerimizi yazalım ve lezzetli yemek yemek isteyenlere rehber olalım.

Grup olarak gittiğimiz mekanlar için deneyimlerimizi her birimiz ayrı ayrı yazar ve puanlarız. Bu puanların da ortalamasını alırız. Bize göre bu ortalama puan da, müşterinin mekana gittiğinde vereceği puana en yakın puandır..

Bazı mekanlar bize darılabilir, kızabilir. Ama ne yapalım... Biz böyleyiz...

2‐Kaç kişisiniz ?

Grubumuz 9 üyeden oluşuyor.

3‐Bu kadar kalabalık bir toplulukta blog düzeni oluşturmak zor olmuyor mu?

Koordine olabildiğimiz için hiç de zor olmuyor. Grupta herkesin bir görevi var. Bu görevler site, blog, sosyal medya, iletişim ve araştırma kısımlarını kapsıyor. Her üyemiz bireysel olarak gittiği
mekanları sitemizde paylaşabiliyor. Bu durum, sitemizi güncel tutmamızı sağlayan kaynağı oldukça büyütüyor. Aynı zamanda grup olarak toplu etkinliklere ve davetlere de gidiyoruz. Bunlar da bizi ve grubumuzu zenginleştiren unsurlar. Kısaca koordine kalabalık bir grup olmaktan çok mutluyuz.

4‐Hangi meslekler var aranızda?

İçimizde makine ve inşaat mühendisleri, bankacı, eczacı, öğretmen, emlak danışmanı, satış sorumlusu, tıbbi tanıtım sorumlusu, İş adamı gibi meslekleri barındıran bir grubuz. Sosyal çevre ve
yaşantılarımız birbirimizden farklı.

KanGurular etkinlik röportaj

5‐Peki diyelim ki biz de KanGuru olmak istiyoruz, olabiliyor muyuz? Aranıza sonradan katılmak mümkün mü?

Maalesef olunamıyor. Uzun sürelerden beri bir birini tanıyan ve birbiriyle iyi anlaşan kişilerden oluşan bu gruba yeni bir kişinin alınmasının riskli olduğunu düşünüyoruz.
Uzun süredir de gruba yoğun emek veren üyelerimize haksızlık olmaması için de gruba yeni üye alınmasını istemiyoruz. Bizim ile iletişimde olan, bize destek olmak isteyen kişiler de mevcut tabii ki. Onlar ile farklı bir sistemde birlik ve paylaşım içinde olmak için bazı fikirlerimiz var, onun üzerinde düşünüyor ve çalışıyoruz.

KanGurular etkinlik röportaj

6‐Etkinliğimize üzerinizde KanGurular yazan bir tişörtle katıldınız, her etkinliğe böyle mi gidiyorsunuz?

Evet, bireysel olsun grup şeklinde olsun bütün etkinliklere üstünde KanGurular logosunun olduğu kıyafetlerimizle (yazın tişört, kışın KanGurular armalı takım elbisemizle) katılmaktayız.

7‐Bu fikir nereden çıktı peki? Bunu ilk sizde görüyoruz ve itiraf edelim ki çok sıra dışı ve hoş bulduk :)

Grup olarak gittiğimiz mekanlarda resim çektirdiğimizde baktık ki hepimiz ayrı telden çalıyoruz. Bu
şekilde baktığınızda da karışık ve çok da profesyonel olmayan bir görüntü ortaya çıkıyor. Grup
olmanın avantajıyla ortak karar alarak katıldığımız toplu etkinlik ve davetlerde tek tip kıyafet giyme
kararı aldık. Bu konuda çevremizden de çok olumlu tepkiler aldık.

8‐Sizce aranızda en çok gezen KanGuru kim?

Ayırmak çok zor. Grupta herkes kendine göre gezgin. Kimimiz sıklıkla İstanbul içinde, bazılarımız
Türkiye sınırları içinde, bazılarımız ise yurtdışına çıkarak gezgin oluyoruz. Hangimizin daha çok veya az gezdiğinden ziyade her birimizin kendine düşen görevi yerine getirip grup bütünlüğüne uyum sağlayıp KanGurular adını kendine yakışır bir biçimde daha üst seviyelere getirmek daha önemli bir nokta. Her gezimizi ve favorilerimizi birbirimizle paylaşıyoruz. Gezeceğimiz yerler ile alakalı tavsiyeler konusunda pek sıkıntı çekmiyoruz. Bu tavsiyeleri peyderpey sitemize ve forum sayfamıza da aktaracağız.9‐Peki en gurme KanGuru kim?

Gurme, lezzeti keşfeden ve güçlü bir damak tadına sahip kişi aslında. Bu anlamda, hepimiz farklı lezzetleri keşfetmeyi seven ve kendimizce damak tadına sahip kişileriz fakat kendimize gurme dememiz için önümüzde çok yol var. Sosyal medyada isminin başında Gurme sıfatlı çok kimse var. Bu o kadar basit değil ,bunun için çok gezmeli, tatmalı ve bol bol okumalı ve uygulamalıyız. Bunları mümkün mertebe yapmaya çalışıyor ve elimizden geldiğince tattıklarımızı ve tavsiyelerimizi takipçilerimize aktarmaya çalışıyoruz.

10‐Son olarak mekan.com hakkında düşüncelerinizi merak ediyoruz? :)

mekan.com yeni, güçlü ve ilgi çekici bir platform. Tanıdığımız ve sohbet ettiğimiz kadarıyla da çok samimi bulduk sizleri. Şu an bu platformda tüm grup olarak tam anlamıyla aktif olamasak da önümüzdeki günlerde muhakkak olacağız. Özetleyici ve yol gösterici yazıları harika. Kahve kulübü, şarap kulübü uygulamalarını da başarılı buluyoruz.

#KanGurular
Gastro Gourmand Group