Bu Festivalde Her Şey Var: Mix Festival

mekan.com
26 Eylül 2016
3 paylaşım
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş
Bir festival düşünün ki, müzikten tasarıma, kahve demleme atölyesinden edebiyata ne ararsanız her şeye yer veriliyor. 30 Eylül - 1 Ekim tarihlerinde Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde gerçekleşecek olan Mix Festival’de öncelikli olarak müzik sahnesi yerli ve yabancı pek çok değerli sanatçıyı ağırlayacak. Aynı zamanda partiler, bit ve plak pazarı, atölyeler, kültür sanat paylaşımları ve yan etkinliklerle tadına doyulmaz bir deneyim konuklarını bekliyor olacak.

Mix-Festival-Zorlu-PSMFotoğraf Kaynak: gunesinenerjisi.files.wordpress.com, radikal.com, oi-va-voi.com, birgun.net

Mix Festival ile başlayıp, sezon boyunca ziyaret edebileceğiniz dünyanın en küçük diskosuyla da tanışmaya hazır olun. Konuklar ''Kendi kendinin DJ’i ol'' mottosuyla hazırlanan enstalasyonda kendi seçtikleri müzikler eşliğinde dans edip, gönüllerince eğlenebilecekler. 30 Eylül’den itibaren Zorlu PSM ziyaretçileri aux çıkışlı akıllı cihazlarını bağlayabilecekleri ve dijital kütüphaneden istedikleri şarkıyı çalabilecekleri enstalasyonu deneyimleyebilecekler.  

Plak-Pikap

İki gün boyunca müzikseverleri mutlu edecek bir diğer uygulama ise kurulacak olan Plak Pazarı olacak. Hammer Müzik, Opusc 3A, Kontraplak, Rainbow45 Records ve 1992’den beri Kadıköy Akmar Pasajı’nda hizmet veren Zihni Müzik geniş plak ve cd arşivlerini konuklar için Mix Festival’de satışa çıkaracaklar. Yalnızca plaklar değil, tekstil alanındaki tasarımlarıyla isimlerini duyurmuş olan, özgün butik ve tasarımcıların her yerde bulamayacağınız seçme ürünlerini bünyesinde bulunduran tasarımcıların pazar yeri Zet ve çorap markası Six Times Five açacakları standlarda Mix Festival ziyaretçileriyle buluşacaklar. Tasarımları ile son zamanların en dikkat çeken markası Lügat365 de festival kapsamında Zorlu PSM’de yerini alacak. Kitaplar ve dergiler kısmında ise Pera 64 ve Ot Dergi hazır bulunacak.

Kahve-Coffee

Coffee Sapiens ve Cup Of Joy, kahve tutkunlarına en kıymetli çekirdeklerden enfes kahveler hazırlarken, çayın sofistike tadını modern şehre uyarlayan Dem; beyaz, yeşil, oolong, siyah, tütsülenmiş, pu-erh, kırmızı çay ve bitki çayından oluşan 60 çaylık geniş yelpazesi ile Mix Festival’de yerini alacak. Birbirinden ilgi çekici atölye çalışmalarına da katılabileceğiniz festivalde, İstanbul’un modern sanat mekanı Mixer, yerli ve yabancı sanatçıların fotoğraflarını, dijital işlerini ve sertifikalı röprodüksiyonlarını kapsayan bir sergi sunuyor olacak.