Dizilerde - Filmlerde Görüp Merak Ettiğimiz Mekanlar

mekan.com
4 Şubat 2015
13 paylaşım
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş
1. Mahallenin Muhtarları - Mahallenin Muhtarları Cafe
90’ların unutulmaz dizisi Mahallenin Muhtarları’ndaki kahveci Temel’in işlettiği kahvehane hala Maltepe’de sahile yakın bir mahallede hizmet veriyor. Yolunuz düşerse bir çaylarını için deriz. 
2. Süper Baba - Tarihi Çınaraltı Aile Çay Bahçesi
Yine eskilere dönelim. Süper Baba’yı izleyerek büyüyen nesil, Süper baba Fiko’nun sürekli takıldığı, dostlarıyla biraraya geldiği Tarihi Çınaraltı Aile Çay Bahçesi’ni hatırlıyorsunuz değil mi? Bu şirin çay bahçesi hala dizinin de çekildiği Çengelköy’de hizmet veriyor.

3. Paramparça - Tarihi Kosova Çorbacısı
Nurgül Yeşilçay ve Erkan Petekkaya'nın başrollerini paylaştığı imkansız bir aşk hikayesini anlatan, her pazartesi bizi ekranlara kitleyen paramparça dizisinin bir bölümüde Tarihi Kosova Çorbacısı'nda çekilmiş. Sizde bu atmosferi görmek isterseniz gitmişken leziz çorbalarından tatmanızı tavsiye ederiz.

4. Aşk-ı Memnu - Gazebo
Yasak aşklarını her fırsatta gözlerden uzak yaşayan Bihter ve Behlül’ün boğaza nazır kaçamak noktası Gazebo’ya gidip, ülke gündemini bir hayli meşgul eden bu diziyi ve rahmetli Bihter Ziyagil’i anabilirsiniz. Gerçi mekana gidince harika manzaradan tüm bu söylediklerimizi unutabilirsiniz.


5. Merhamet - Meyyali
Özgü Namal ve Burçin Terzioğlu’nun başrolünde olduğu, hepimizin yüreğini sızlatan Merhamet’in ağır ve sempatik delikanlısı Sermet’in işlettiği hatta Narin’in kız kardeşini birara iş verdiği mekandır. Meyyali Emirgan sırtında, yeşillikler içinde konumlanmış harika mekandır. 

6. Ezel - Pierre Loti
Rahmetli Tuncel Kurtiz ve Kenan İmirzalıoğlu’nun başrollerini paylaştığı Ezel dizisinde, Ezel’in bol bol gidip hasımları ile konuştuğu yerdir. İstanbul’un en ferah, manzarası en güzel çay bahçesidir.

7. İkinci Bahar - Ali Haydar Usta
Şener Şen ve Türkan Şoray’ın başrollerini paylaştığı sıcacık ve bir o kadar da lezzetli bir dizi olan İkinci Bahar, Samatya’da Ali Haydar Usta’da çekilmiş. Burada dizide Şener Şen’in rakibi olan Vakkas’ın kebap dükkanı da Ali Haydar Usta’nın karşısındaki meşhur Develi :) 
8. İncir Reçeli 1 -  Molla Aşkı Teras Cafe
Duygu ve Metin karakterlerinin aşklarıyla gönlümüze dokunduğu filmde kahvaltı yaptıkları o güzel manzaralı mekan Molla Aşkı Teras Cafe. 

9. Med Cezir - Peninsula
Siz de gözlerinizi Seranay Sarıkaya’dan ayırabildiğinizde harika manzarası ile gözünüze çarpmış olan bu güzel mekanın nerede olduğunu merak etmiş olabilirsiniz. Karaköy’de bulunan Peninsula’da sizi çağırıyor.

10. Behzat Ç - Sokakbaşı Meyhanesi
Bir Ankara polisiyesi olarak hafızalarda yer tutan Behzat Ç’de komserim ve arkadaşlarının ara ara demlendiği meyhanedir. Ankara’daki bu meyhane diziden sonra hala popülerliğini koruyor.
11. Aşk Tesadüfleri Sever - Akın Balık
Final sahnesi ile nicelerimizi salya sümük ağlatan fakat aralarda sıcacık aşk sahneleri ile içimizdeki sevgi kelebeğini, romantik aşığı açığa vuran bu enfes filmin, en hoş sahnelerinden biri Akın Balık’ta geçer. Kadehlerinizi aşka kaldıracaksınız Akın Balık sizi bekler...

İLGİLİ MEKANLAR