​Anadolu’nun Keşfedilmeyi Bekleyen Lezzetleri Kiva İle Sandal Bedesteni’nde!

Anadolu'nun çok özel ve yöresel yemeklerini orijinaline sadık kalarak konuklarıyla buluşturan Kiva, sır lezzetlerini İstanbul’un tarihi lokasyonu Sandal Bedesteni’ne de taşıdı. Menüsünde, Türkiye’nin hemen her bölgesinden binbir lezzetin yer aldığı Kiva, geleneksel mutfağın en sevilen yemeklerinin yanı sıra bölgelere özgü bilinmeyen lezzet hazinelerini de misafirleriyle tanıştırıyor.

kiva

Kiva Bedesten; etli yaprak sarma, çoban kavurma, ali nazik, kuru fasülye, analı-kızlı, İzmir köfte gibi geleneksel mutfağın en sevilen yemeklerinin İstanbul’daki öncelikli adresleri arasında yer alıyor. Aynı zamanda, lezzet tutkunlarına yeni tatlar keşfetme imkanı da sunuyor.

kiva

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nden kelek dolması, Antakya usulü cacıklı Arap köftesi, Kilis mutfağından teşrübe, Şanlıurfa’nın soğan kebabı, Gaziantep mutfağından şiş perek, Kafkas mutfağından fasülye haşlaması, Tokat yöresinden yumurtalı pirpirim kavurması başta olmak üzere onlarca özgün yemek, lezzet meraklılarını bekliyor. Anadolu Halk mutfağındaki zengin lezzetleri yaşatan Kiva, yöresel reçeteleri özüne sadık kalarak günümüze taşıyor.