En İyi Döner Nerede Yenir?

mekan.com
18 Şubat 2016
1 paylaşım
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş
Neredeyse milli yiyeceğimiz haline gelen dönerin en lezzetli halini nerelerde yiyebileceğinizi düşünüyorsanız bu yazımızda kendinize en uygun mekanı bulabilirsiniz. İsterseniz közde isterseniz de odun ateşinde pişirilmiş dönerlerin hem klasik hem de sıradışı hallerini bu mekanlarda bulabilirsiniz.

Döner Plus

Trakya’dan alıp özel olarak marine edilen dönerlerinin tadı enfes. Döner Plus, dönerin eşlikçisi olarak servis ettiği tandırda pişen sıcacık lavaş, Antakya’dan gelen humus, patates, turşu ve domates ile farkını ortaya koyuyor.

Döner Plus - NişantaşıFotoğraf Kaynak: facebook.com/donerplusistanbul/timeline

Kardeşler Restaurant

İstanbul’daki en ünlü esnaf lokantalarından biri olan Kardeşler Lokantası’nın domates ve biberle sundukları yüzde yüz dana etinden yapılan dönerinin lezzetine doyamayacaksınız.

Kardeşler RestaurantFotoğraf Kaynak: tr.foursquare.com/v/kardeşler-lokantası/4bf5125594af2d7fcf3e3b72

Tarihi Karadeniz Pide ve Döner Salonu

Tarihi Karadeniz Pide ve Döner Salonu denildiğinde akla ilk olarak lezzet avcılarının oluşturduğu o bitmek bilmeyen kuyruk gelse de dönerin en iyi adreslerinden biri. 

Tarihi Karadeniz Pide ve Döner SalonuFotoğrad Kaynak: vedatmilor.com

Metet Közde Döner & Kebap

Kuzguncuk’ta 1964 yılından bu yana lezzetinden ödün vermeden hizmete devam eden Metet Döner, Balıkesir Gönen’den getirilen etleri közde yavaş yavaş pişiriyor ve ağzınıza layık bir döner sunuyor.

Metet Közde Döner & KebapFotoğraf Kaynak: tr.foursquare.com/v/metet-k%C3%B6zde-d%C3%B6nerkebap/4de67589d4c09fc98b7fba14

Tatar Salim Döner Lokantası

Gurme döner yiyebileceğiniz Tatar Salim Döner Lokantası, etlerini kendilerine has bir şekilde marine ediyorlar. Bu lezzetli döneri kuru kuru yemek istemiyorsanız yanına soğan, suma ve o meşhur turşularından söylemeyi unutmayın.

Tatar Salim Döner LokantasıFotoğraf Kaynak: facebook.com/TatarSalimDoner/?fref=photo

Dönerci Şahin Usta

Kapalıçarşı’da bulunan özellikle de öğlen aralarında bu lezzete ulaşmak için önünde kuyruklar oluşturulan Dönerci Şahin Usta’ya mutlaka uğramalısınız.

Dönerci Şahin UstaFotoğraf Kaynak: archiveofourown.org

Konsept Steak & Döner

Meze ve döner çeşitleriyle ün salan Konsept Steak & Döner, sebze yatağında sunulan döneri ve közlenmiş patlıcan üzerinde servis ettikleri dönerle fark yaratıyor. Üstelik burada içeceğiniz sadece ayranla sınırlı kalmıyor dönerinizle birlikte şarap veya bira da içebiliyorsunuz.

Konsept Steak & DönerFotoğraf Kaynak: konseptdoner.com

Hacıbey Döner Lokantası

1950'de Bursa’da başlayan serüvenini İstanbul’a taşıyan Hacıbey Döner Lokantası, şık dekorasyonuyla gözleri büyülerken aynı zamanda çeşitli ikramları ve başrol lezzeti olan döner ile mideleri şenlendiriyor.

Hacıbey Döner LokantasiFotoğraf Kaynak: mutfakdergisi.net

Dönerci Sadık Usta

Ekmek arası dönerin en lezzetlisini sunan Dönerci Sadık Usta Aksaray’da 4 - 5 masası olan küçük bir mekan. Mekan küçük fakat dönerinin lezzeti epey büyük mutlaka gidilmeli.

Dönerci Sadık UstaFotoğraf Kaynak: eksitarif.com

Bayramoğlu Döner

Odun ateşinde pişirilen ince ince dilimlenmiş dönerleri ile oldukça müdavimi bulunan Bayramoğlu Döner, o enfes dönerini salata, sumaklı soğan, acı biber turşusu ve patates ile sunuyor.

Bayramoğlu DönerFotoğraf Kaynak: bgnneyesem.com
50x50

Metet Közde döner bence 1 numara olmalıydı..

8 yıl önce