En İyi Künefe Nerede Yenir?

mekan.com
3 Temmuz 2015
20 paylaşım
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş
Ah künefe! Neden künefesin sen? Çıtır kadayıfı, ağızda eriyen peyniri, Antep fıstığı ve taptaze kaymağıyla Hatay'dan sıcak mı sıcak bir rüzgar: Künefe! 'İyi Türkiye'de yaşıyorum!' dedirten bu lezzet ne diyetler erteletti pazartesilere.

İkinci porsiyonu istemekten çekinmediğimiz künefenin İstanbul'daki en iyi 10 adresini listeledik; 10. mekana kadar dayanan üyemize bir porsiyon künefe de bizden cheeky

1. Hatay Ekol Künefe

Hatay Ekol Künefe 2006 yılından beri faaliyette olan Hatay Ekol Künefe, en organik ve sağlıklı malzemelerle yaptığı birbirinden lezzetli tatlıların arasından Künefe, tabii ki de diğerlerinden arılıp en üst sıralara çıkıyor.

2. Ciğerci Hulusi

Ciğeriyle zaten oldukça meşhurken bir de yaptıkları künefe damak çatlatan cinsten.

ciğerci hulusi
Fotoğraf Kaynak: foursquare.com

3. Kadayıfzade


Kadayıfın en güzel ve en özel hallerini Kadayıfzade'de bulmak mümkün. Ama bizim favorimiz Hatay'ın en özel lezzeti künefe!

4. Canım Ciğerim


Ciğeri, mezeleri, kebapları bir yana dursun Canım Ciğerim'in enfes künefesini mutlaka denemenizi tavsiye ediyoruz.

Fotoğraf kaynak: wordpress.com

5. Hamdi Restaurant


Hamdi Restaurant'ta Türk mutfağının en özel lezzetlerini bulabilmeniz mümkün. Türk yemeklerinin yanı sıra tatlılarını ve özellikle de katmer ve künefesini mutlaka tatmalısınız.

Fotoğraf kaynak: www.afar.com

6. Develi


Kebaplarıyla oldukça ünlü olan Develi'de künefenin tadı bir başka! Yanında Türk çayıyla birlikte, künefenin keyfini çıkarabilirsiniz.

Fotoğraf kaynak: www.turkagram.com

7. Kaşıbeyaz


Günlük taptaze ürünlerle Kaşıbeyaz'da hazırlanan lezzetlerin en başında künefe geliyor. Tazecik kaymağı ve Antep fıstıklarıyla birlikte muhteşem bir lezzet.

8. Beyti


1945 yılından beri hizmet veren Beyti' Florya'da bulunuyor. Etin en iyi tariflerini burada tattıktan sonra tatlı olarak da künefe mutlaka denenmelidir.

9. Antakya Mutfağı


Daha önce Hatay'da künefe yediniz mi? Yemediyseniz ve zaten buan ayıracak zamanınız yoksa sizi Beşiktaş'ta bulunan Antakya Mutfağı'na alalım. 

10. Akdeniz Hatay Sofrası


İstanbul'da en iyi künefe nerede yenir sorusuna verilecek ilk önerilerden biri olan Akdeniz Hatay Sofrası'nda enfes bir künefe yiyebileceğiniz gibi diğer Hatay lezzetlerini de tadabilirsiniz.