En İyi Pizza Nerede Yenir?

Pizzanın her çeşidi harika! Evet ama ya canımız sadece peynirli pizza isterse, hem de sadece tek değil 4 peynirli pizza çekerse? Bizler de düşündük taşındık ve sizin için listemizde yer almayı hakeden 4 peynirli pizzacıları sıraladık. 

Bomonti65 Pizzeria 

Bomonti 65 Pizzeria’nın 4 peynirli Quattro Formaggi’si listede en üst sırada yer almayı kesinlikle hakediyor. İçerisinde bulunan mozzarella, gorgonzola, parmesan ve edamın peynirleri ile ortaya çıkardığı efsane lezzeti mutlaka denemelisiniz. Mekanın glutensiz pizza çeşitleri de yaptığını söylemeden geçmeyelim.

4-peynirli-pizza

400 Derece

İncecik hamurunun üzerine konulmuş bolca peynir… Bu lezzeti 1 kere denerseniz kolay kolay vazgeçemezsiniz şimdiden söyleyelim. Pizza Quattro Formaggi pizzanın içerisinde edam, gorgonzola, mozzarella ve parmesan peyniri bulunuyor. 

4-peynirli-pizza

Pizzeria Pidos 

Pizzeria Pidos’ta yiyeceğiniz 4 peynirli pizzanın lezzet sırrını öğrenmek ister misiniz? Hemen söyleyelim; suda mozzarella. Pizzanın içerisine kattığı enfes tat ve birleştiği normal mozzarella, rokfor ve parmesan ile suda mozzarella peyniri adeta harikalar yaratıyor. İnternet sitelerinden gece 23:00’e kadar sipariş verebiliyorsunuz. 

4-peynirli-pizza

Da Mario

2015 Yılının En İyi İtalyan Restaurantı ödülüne layık görülen Da Mario’nun 4 peynirli pizzasını daha önce denemediyseniz çok şey kaybettiğinizi söyleyebiliriz. Odun fırınında pişerek lezzetine kezzet katan bu pizzanın yanında zengin şarap menüsünden bir şarap seçmeyide sakın ihmal etmeyin. 

4-peynirli-pizza

Mezzaluna 

4 Formaggi pizzası ile müdavimler yaratan Mezzaluna bu pizzanın içerisinde tazecik fontina, parmesan, gorgonzola ve mozerlla kullanıyor. Eğer tercih ederseniz pizzaya domates sosu da ilave ettirmeniz mümkün. İstanbul’da 4 şubesi bulunan mekana İzmir, Ankara ve Bodrumda’da ulaşmanız mümkün. 

4-peynirli-pizza

La Scarpetta

Eğer hem sakin bir yerde kafanızı dinlemek istiyor hem de lezzetli mi lezzetli bir 4 peynirli pizza ile damaklarınızı şenlendirmek istiyorsanız sizin için en iyi adres La Scarpetta olacak. Eğer bir değişiklik yapmak isterseniz özel beyaz sos ya da domatesli sos ile pizzanın lezzetine lezzet katabilrisiniz. 

4-peynirli-pizza

Pizano Pizzeria
 
Ufak sokağın dev lezzeti olarak tanımaldığımız Pizano Pizzeria sizlere inanılmaz bir pizza deneyimi yaşatacak. 4 peynirli pizzası oldukça sevilen mekanda  isterseniz domatesli sos da eklettirerek bir sanat eseri yaratmanız mümkün. Eğer normal boy bir pizzayı bitiremeyeceğinizi düşünüyorsanız küçük boy sipariş vermeniz de mümkün. 

4-peynirli-pizza

Pizza Emirgan

Şehrin en çok konuşulan pizzacısı olması pekte şaşırtıcı değil. Lezzetli pizzaları dışında mekanın gizli bir de barı bulunması bu kadar revaçta olması için yeterince haklı sebep doğuruyor. Dört peynirli pizzanın malzemeleri mozzarella, gorgonzola, parmesan ve scarmoza peynirlerinden oluşuyor. Pizzaların tamamının odun ateşinde piştiğini de söylemeden geçmeyelin.

4-peynirli-pizza

Miss Pizza

İstanbul’da Cihangir ve Şişhane olmak üzere iki şubesi bulunan Miss Pizza’da büyük boy bir 4 peynirli pizza sipariş ederek kendinize güzel bir ödül verebilirsiniz. Pizzanın malzemeleri mozzarella, emmental, ançüez ve kapariden oluşuyor. 

4-peynirli-pizza

Paper Moon

Sadece Türkiye’de değil Dünya çapında bir üne sahip olan Paper Moon dört peynirli pizzası ile size lezzet dolu dakikalar yaşatacak. Mekanın oldukça geniş ve rahat olması pizza keyfini arkadaşlarınızla beraber güzel sohbetler eşliğinde çıkarmanıza yardımcı olacak. 

4-peynirli-pizza