En İyi Sufle Nerede Yenir?

Fırından yeni çıkmış sıcacık bir suflenin içinden akan bir çikolata şelalesi sizce de mutluluk sebebi değil mi?

Görünüşüyle ayrı lezzetiyle apayrı bir şölen yaşatan suflenin adı bile ağız sulandırmaya yeterken bu lezzete kolay ulaşmak tabii ki de mümkün olmuyor. Özellikle de evde deneyenler için o akışkan çikolatayı elde etmek bayağı bir uğraş gerektiriyor. Bu nedenle en iyisi ustasında yemek dedik ve rotanızı suflenin en iyi mekanlarına çevirmeniz için size en iyi sufle yapan mekanları derledik.

Big Chefs

Big Chefs'in beyaz çikolatalı ve kestaneli suflesini çok seveceksiniz. Kestanenin keskin tadı suflenin içine çok yakışıyor.

Big Chefs sufleFotoğraf Kaynak: foodspotting.com

Park Fora

Lezzetli bir balık menüsü sonrasında ağzınızı tatlandırmak için Park Fora'nın suflesini tercih edebilirsiniz. Pudra şekeri ve krema ile servis edilen suflenin tadına doyamayacaksınız.

Park Fora sufleFotoğraf Kaynak: istkazanbenkepce.blogspot.com

Go Mongo

Klasik çikolatalı suflelerin dışına çıkmak isteyenlere sıradışı bir alternatif sunuyor Go Mongo. Hafif mayhoş mango sosu ve hindistan cevizli dondurması ile mükemmel bir lezzet uyumu yakalanmış.

Go Mongo mangolu sufleFotoğraf Kaynak: koraycaner.com

Lacivert Restaurant

Lacivert Restaurant'ın güveçte Valrhona çikolatası kullanarak yaptığı sufle, yanında mevsime göre taze muz, kivi, çilek gibi meyveler ile birlikte limon sorbesiyle servis ediliyor.

Lacivert Restaurant sufle
Fotoğraf Kaynak: kadinhq.com

Midpoint

Beyaz çikolatalı ve kestaneli italyan usulü suflesi ile beğenileri toplayan Mid Point, lezzeti kadar sunumuyla da göz dolduruyor.

Midpoint sufle
Fotoğraf Kaynak: foodspotting.com

Semolina Cafe & Restaurant

Çikolata lezzetini doruklarda yaşayabileceğiniz Semolina'nın tam kıvamında tutturulan suflesi vanilyalı dondurma ile servis ediliyor.

Semolina Cafe & Restaurant sufleFotoğraf Kaynak: facebook.com/semolinatr

J'adore Chocolatier & Cafe

Mekana girdiğiniz andan itibaren çikolata kokusu sizleri karşılıyor. İçinde çikolata barındıran her tatlıyı ustalıkla yapan J'adore, sufle konusunda da deneyimlerini konuşturuyor.

J’adore ChocolatIer&Cafe sufleFotoğraf Kaynak: harbiyiyorum.com

Hardal

Hardal, nutella tutkunlarını mest edecek bir lezzet sunuyor. Nutellalı sufle denildiğinde aklınıza ağır bir tatlı olarak canlansa da son derece hafif bir tat ile karşılaşıyorsunuz.

Hardal Eat & Drink & Play nutellalı sufleFotoğraf Kaynak: harbiyiyorum.com

Borsa Restaurant

Boğaziçi Borsa'nın en çok tercih edilen tatlıları arasında sufle geliyor. Tabakta servis edilen suflenin üstüne bolca pudra şekeri dökülüyor ve yanında vanilyalı dondurmasıyla geliyor.

Borsa Restaurant - Boğaziçi sufleFotoğraf Kaynak: harbiyiyorum.com

Özsüt

Diğerlerinden farklı olarak Özsüt'ün suflesinin içerisinde badem de bulunuyor ve Valrhona çikolatasından yapılıyor. Krema, dondurma ve pudra şekeri ile sofranıza konuk oluyor.

Özsüt - Taksim sufleFotoğraf Kaynak: ozsut.com.tr