Florya İftar Mekanları Ramazan 2016

İftar yemeğini dışarıda yemek isteyenler için, İstanbul Avrupa yakasının en nezih semtlerinden olan Florya'da bulunan, Florya iftar mekanlarını sizler için sıraladık. Ailenizle, sevdiklerinizle ya da sevgilinizle keyifli zamanlar geçirebileceğiniz ve lezzetli yemekler yiyebileceğiniz mekanlar bu yazımızda! 

Beyti İftar

Küçük bir mekanda hizmet hayatına atılan Beyti günümüzde Florya’da 450 kişilik mekanı ile hizmet veriyor. Orucunuzu açmak için tercih edebileceğiniz nadir yerlerden olan Beyti’de lezzetli etler ve kaliteli hizmetten kesinlikle çok memnun kalacaksınız. 

beyti-floryaFotoğraf Kaynak: beyti.com

Kaşıbeyaz İftar

Yıllardır bildiğimiz lezzetleri ile çizgisini hiç bozmayan Kaşıbeyaz’da lezzetli kepablar ve sonrasında yiyeceğiniz künefe ile dopdolu bir iftar sofrası sizi bekliyor olacak. Mekanın iftar menüsü için blirlediği fix menü fiyatı ise 110 TL. 

kaşıbeyaz-restaurant-floryaFotoğraf Kaynak: menumnette.com

Ziya Şark Sofrası İftar
    
Türk mutfağının eşsiz lezzetlerini sizlerle buluşturan Ziya Şark Sofrası’nın Ramazan ayı içinse özel bir fiyatı bulunmakta. Mekan hazırlayacağı fix menü için 98 TL bir tutar belirlemiş. 

ziya-şark-sofrasıFotoğraf Kaynak: ziyasark.com.tr

Develi Restaurant  İftar      

Son derece şık ve ferah bir mekan olarak bilinen Florya By Develi yarattığı hoş bahçe manzarası ile unutulmaz bir iftar menüsü hazırladı. Hazırlanan menünün fiyatı 100 TL.  Oldukça geniş alanı ile hizmet veren mekanda kalabalık gruplar ile de iftar yapmanız mümkün.

develi-restaurant,Fotoğraf Kaynak: develikebap.com

Kanatçı Ağa İftar

1998 yılından bu yana Beylikdüzü’nde hizmet veren Kanatçı Ağa bu yıl hizmete açtığı Florya Kanatçı Ağa ve Ağa Cafe ile de müdavimlerini sevindirdi. Kanatçı Ağa Beylikdüzü ve Florya şubelerinde iftar menüsü ise Ramazan ayı boyunca da lezzetli yemeklerin keyfini süreceğimizin kanıtı oldu. İki şubede de hazırladıkları iftar menülerine yanlızca 65 TL ödeyerek lezzet dolu  bir akşam geçirmeniz mümkün. Uludağ Et Lokantası İftar

Deniz ve Tarihi Atatürk Deniz Köşkü manzarası ile lezzetin adı olmaya devam eden Uludağ Et Lokantası sizler için harika bir iftar menüsü hazırladı. Menünün içeriğini henüz paylaşmayan mekan fix menü için 105 TL fiyat belirlemiş. 

uludağ-et-lokantasıFotoğraf Kaynak: yarati-yorum.blogspot.com

Kanatçı Ağa 

1998 Yılında Beylikdüzü'nde kurulan ve sonrasında Florya'da da şubesini açan Kanatçı Ağa, Ramazan ayı boyunca eşsiz lezzetlerini sizlere sunmaya devam ediyor. İftar menüsü içeriğinde envaiçeşit iftariyelikler, dilediğinizi seçebileceğiniz 3 çeşit çorba ve  şeçenekli ana yemek bulunuyor. Bu menünün kişi başı fiyatı ise sadece 65 TL.

Kanatci AğaFotoğraf Kaynak: facebook.com/kanatciagaistanbul/?fref=photo

Zamane Kahvesi  İftar    

Alıştığınız Zamane Kahvesi kalitesini deniz manzarasına karşı deneyimleme fırsatı bulacağınız iftar yemeğiniz çok lezzetli geçecek. İşletme Ramazan Ayı için fiyatları 38 TL ile 130 TL arasında değişen fix menüler ile sizlere sadece kuş sütünün eksik olduğu bir iftar sofası hazırlamakta kararlı.

zamane-kahvesiFotoğraf Kaynak: brnmimarlik.com

Nossa Cafe İftar
 
Yeme ve içme sektöründe kalitesi ile ün yapan Nossa Cafe Ramazan  Ayı içinde misafirlerini enfes lezzetleri ile ayırmaya devam edecek. Eğer siz de orucunuzu Nossa Cafe’de açmak isterseniz birkaç gün önceden yer ayırtmanızı tavsiye ederiz. 

nossa-cafeFotoğraf Kaynak: ​nossacafebrasserie.com