Her Damak Zevkine Izaka Restaurant

Lüksün, konforun ve lezzetin son yıllardaki adresi CVK Park Bosphorus Hotel, 2013 yılında İstanbul’un göz bebeği Taksim Gümüşsuyu’nda hizmet vermeye başladı. Kusursuz Boğaz manzarasından gözlerinizi alamayacağınız otel, bünyesinde çok sayıda bar ve restoran barındırıyor. En özel akşam yemeklerine, kendinizi şımartacağınız öğle kaçamaklarına ve günün her saati keyif vaadeden mekanlar arasında olan Izaka Restaurant dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.

CVK-Park-Bosphorus-Hotel-Izaka-Restaurant

Haliç’ten Topkapı Sarayı’na, Kız Kulesi’nden Prens Adaları ve Anadolu Yakası’na kadar uzanan geniş bir İstanbul Boğazı manzarası eşliğinde, Türk ve Dünya Mutfağı’nın seçkin lezzetlerini sunan Izaka Restaurant 4 farklı konsepti aynı çatı altında buluşturuyor. Girişte Bar & Lounge bölümü konukları karşılıyor. Günün yorgunluğunu atabileceğiniz ya da yemek sonrası ışıl ışıl şehir manzarasına karşı içeceklerinizi yudumlayabileceğiniz barın zengin menüsü leziz alternatifler sunuyor.

CVK-Park-Bosphorus-Hotel-Izaka-Restaurant-Bar

Bar & Lounge alanından hemen sonra ise dekorasyonu ve renklerin huzurlu uyumuyla Mezze Mave, balık restoranı konseptiyle muhteşem mezeler ve mevsiminde taze balıklar servis ediyor. Rum, Ermeni ve Osmanlı Mutfakları’nın lezzetli uyumunu harmanlayan menü, tanıdık tatları CVK Park Bosphorus Mutfağı farkıyla denemenizi sağlıyor. Envaiçeşit deniz mahsülünün sofralarınızı şenlendirmeyi beklediği Mezze Mave’de manzaraya karşı yemek yemenin tadına doyulmaz bir keyif yaşattığını belirtirken, rezervasyon yaptırmanızda da fayda olduğunu hatırlatmak isteriz.

CVK-Park-Bosphorus-Hotel-Izaka-Restaurant-Mezze-Mave

Gelelim Izaka Restaurant’ın en çok tercih edilme sebeplerinden biri olan Sushi Barı Hitode’ye. Japon sushi ustaları tarafından, adeta birer sanat eseri gibi özenle hazırlanan sushi çeşitleri, Japon Kültürü esintilerini İstanbul’a taşıyor. Olması gerektiği gibi hazırlanan ve yüzyıllardır Japon Kültürü’ndeki hali neyse Hitode’de de aynı şekilde servis edilen sushiler Izaka Restaurant’ı ziyaret etmeniz için cezbedici bir davet sunuyor. Pazar ve Pazartesi günlerini ''Sushi Days'' ilan eden mekanda tüm sushi çeşitleri % 20 indirimli sunuluyor ve 1 adet sake de ücretsiz ikram ediliyor.

CVK-Park-Bosphorus-Hotel-Izaka-Restaurant-Hitode-Bar

Izaka’nın diğer ve son bölümü ise The Midd. Bir köşesine kurulmuş olan fırın ve ocakbaşında enfes Türk Geleneksel Yemekleri’nin hazırlandığı The Midd, Türk ustaların özenle seçtikleri meze, kebap, pide ve makarna çeşitlerini eşsiz Boğaz manzarası eşliğinde deneyimlemenizi sağlıyor. Çiğ Köfte, Abagannuş, Muhammara gibi yöresel lezzetlerin yanında T-Bone’dan Somon’a, Kuşbaşılı Pide’den Porçinili Risotto’ya kadar geniş yelpazedeki menüsüyle her damak zevkine hitap edebiliyor.

CVK-Park-Bosphorus-Hotel-Mezze-Mave-Havuz

Değinmeden geçemeyeceğimiz bir husus da tüm CVK Park Bosphorus restoranlarının fiyatlar bakımından uygunluğu. Bir otel restoranına göre oldukça makul fiyatlar sunan Izaka, büyük doyurucu porsiyonları ve kullanılan kaliteli malzemeleri göz önünde bulundurulduğunda özel yemeklerin vazgeçilmez adresi oluyor.