Her Öğün Nişantaşı

mekan.com
24 Kasım 2015
4 paylaşım
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş
Alışveriş ve moda deyince aklımıza gelen ilk duraklardan biri Nişantaşı oluyor; peki ya yeme- içme dersek? Cevabımız yine değişmiyor. Metropolün havalı duraklarından olan bu semt kendini sokaklarına yayılmış masaları, salaş kafeleri ve şık mekanlarıyla her an tercih edilebilecek hale getiriyor. Teşvikiye’den başlayıp Topağacı'na yayılan geniş bir mekana dağılmış Nişantaşı mekanlarını kahvaltıdan akşam yemeğine sizin için yazdık.

Nişantaşı'nda Kahvaltı

Sabah işe gitmeden birşeyler yemek ya da haftasonu kahvaltısı için ideal mekanlara sahip semtin tercih etmekte zorlanacağınız kadar çok kahvaltı imkanı sunduğunu söylesek yeridir.
Doğal ve hafif bir öğün ile güne başlamak isterseniz Level Up, anneanne elinden çıkmış kadar güzel ekmekler yemek içinse Grandma’yı tercih edebilirsiniz. Eğer güne farklı mekanlarda başlamak isterseniz ‘Nişantaşında Kahvaltı Edilebilecek Yerler’ yazımızı incelemenizi öneririz.

level up nişantaşıFotoğraf Kaynak: trendsetteristanbul.com

grandmaFotoğraf Kaynak: grandmabakerycafe.com

Nişantaşı'nda Öğle Yemeği

İş molalarınızda, yemekli toplantılarınızda ya da haftasonu buluşmalarınızda mekan bulmakta asla zorlanmayacağınız Nişantaşı, kafelerden tutun da restoranlara kadar en güzel yemek seçenekleriyle yine vazgeçilmez yapısını koruyor. Evcil hayvan kabul eden bu mekanlarda haftasonu minik dostlarınızda güzel zamanlar geçirirken leziz yemekler sayesinde de midenizi mutlu edebilirsiniz. Yemek tercihinizi hafif seçeneklerden yana kullanacaksanız Mahalle’yi, esnaf lokantası olsun ama aynı zamanda şık olsun derseniz Hünkar’ı tercih edebilirsiniz. Bu iki seçenek dışında mekanlar içinse ‘Nişantaşında Öğle Yemeği Yenebilecek Yerler’ yazımızdan kendinize uygun mekanı seçebilirsiniz.

nişantaşı mahalle
Fotoğraf Kaynak: trendus.com

hünkar nişantaşıFotoğraf Kaynak: gourmetandstyling.com

Nişantaşı'nda Akşam Yemeği

Amacınız ister iş yemeği olsun isterseniz Cuma akşamı eğlence öncesi salaş bir mekanda bir şeyler atıştırmak, Nişantaşı her iki seçenek içinde en uygun semt. Şıkır şıkır giyindiğiniz akşamlarınızda Mezzaluna'yı, spor kıyafetlerinizle kendinizi rahat hissetmek istediğiniz akşamlarınızda ise Divine Brasserie’yi tercih edebilirsiniz. Aradığınız mekan bunlardan biri değilse ‘Nişantaşında Akşam Yemeği’ yazımızı incelemenizi öneririz.

mezzaluna nişantaşı Fotoğraf Kaynak: wingscard.com.tr

divine brasserie nişantaşıFotoğraf Kaynak: tripadvisor.com