İlk Buluşma İçin En Uygun Mekanlar

Sonunda cesaretinizi toplayıp hoşlandığınız kişiye açıldınız ve buluşma fırsatını yakaladınız. İlk görüş, ilk konuşma ne kadar önemliyse ilk buluşma da karşınızdaki kişiyi etkilemek için oldukça önemli. Ne çok salaş bir yere gidilir ne de çok lüks bir yere… Bu dengeyi sağlamak ilk buluşmanın etkili geçmesi için büyük bir fayda sağlıyor. Peki ilk buluşmada nereye gidilir? Bu sorunuzun cevabını yanıtlayacak yazımızı okuduktan sonra en yakın arkadaşınıza da tavsiyelerde bulunabilirsiniz.

Kronotrop

Boğaz dışı alternatif bir yerlerde ilk buluşmanızı gerçekleştirmek istiyorsanız Kronotrop o güzel kahveleri ve tatlılarıyla sizlere yardımcı oluyor. Şöyle geniş geniş rahatlıkla vakit geçireceğiniz Kronotrop’ta Tarihi Yarımada’nın da verdiği etkiden yola çıkarak karşınızdakini etkilerken lezzetine doyamayacağınız kahveler eşliğinde uzun saatler bol bol sohbet edebilirsiniz. Kahvenize eşlik edecek tatlı siparişinizle de karşınızdaki kişiye ne kadar tatlı biri olduğunuzu gösterebilmeniz mümkün.

İlk Buluşma İçin En Uygun Mekanlar Kronotrop
Fotoğraf Kaynak: kronotrop.com.tr

Kruvasan

İstanbul’un kalabalık yerlerinden uzaklaşıp sakin bir yerlerde vakit geçirmek istiyorsanız Kruvasan tam size göre! Mekan sıcaklığı ve samimiyeti ile ilk buluşmanıza renk katacağından eminiz. Sabah buluşmak isterseniz burada güzel bir kahvaltı sonrası şehrin sokaklarında sohbet eşliğinde gezebilirsiniz. Her yere yakın olan Kruvasan’da ne yenir diye çok düşünmeyin! İsminden de anlaşıldığı gibi burası kruvasan lezzetiyle ünlü ve farklı kruvasan tatlarını sunuyor. Karnınızı tıka basa doyurup, sohbete de devam etmek için Maçka Parkı'nda yürüyüşe çıkabilirsiniz.

İlk Buluşma İçin En Uygun Mekanlar Kruvasan
Fotoğraf Kaynak: facebook.com/Kruvasanistanbul

Ma’ide Café

Konseptine hayran kalacağınız Ma’ide Cafe, Balat’ın renkli ve ünlenen bir sokağında yer alıyor. Günün her saati vakit geçirebileceğiniz Ma’ide Cafe'nin sunduğu lezzetler, renkli ve sıcak ortamıyla sohbetleriniz daha da keyifli hale gelecek. 

İlk Buluşma İçin En Uygun Mekanlar Ma’ide CaféFotoğraf Kaynak: themagger.com

Private Reason

İlk buluşmada denize biraz yakın olup vakit geçirmek isteyenler Private Reason’a kendilerini atabilirler. Mekanda biraz vakit geçirdikten sonra Bebek sahilinde uzun saatler boyunca vakit geçirmek de sizin elinizde.

İlk Buluşma İçin En Uygun Mekanlar Private Reason
Fotoğraf Kaynak: pudra.com

Draftpub

İlk buluşmayı kahveyle çayla geçiştirmek istemeyenler Caddebostan’ın ünlü gastropubı olan Draftpub’a uğramalılar. Birbirinden leziz çeşit çeşit biralar, minik atıştırmalıklar, o mükemmel balkonu ve diğer her şeyiyle Draftpub ilk buluşmada eğlenebileceğiniz bir mekan!

İlk Buluşma İçin En Uygun Mekanlar Draftpub
Fotoğraf Kaynak: .draftpubistanbul.com

Fahriye Cafe

Moda’nın hareketli sokaklarında hizmet veren Fahriye Cafe nostalji arayanların uğraması gereken yerlerden. Huzur verici ortamı ve vintage dekorasyonu ile hoş sohbete en uygun yerlerden olan mekan sunduğu lezzetlerle de hoş sohbetinize tat katıyor.

İlk Buluşma İçin En Uygun Mekanlar Fahriye Cafe
Fotoğraf Kaynak: www.facebook.com/FahriyeCafe

Masum Mutfak

Her öğün mükemmel lezzetleri bulabileceğiniz Masum Mutfak, Balat’ın yükselen yıldızlarından. Organik gıdalarla hazırlanan vejetaryen yemekler birbirinden leziz, kahvaltı tabakları ise ağız sulandırıyor.

İlk Buluşma İçin En Uygun Mekanlar Masum MutfakFotoğraf Kaynak: tr.foursquare.com

KİKİ

İlk buluşma için sıcak, samimi ve romantik bir ortam arıyorsanız Kiki tam size göre! Herkes tarafından sevilen menüsüyle midelere bayram yaşatan Kiki, retro dekorasyonun sıcak ortamıyla da ilk buluşmanızda sohbetin akıcılığına katkı sağlıyor.

İlk Buluşma İçin En Uygun Mekanlar kiki
Fotoğraf Kaynak: kiki.com.tr