İstanbul'da Doyasıya Bir Hafta Sonu İçin Açık Büfe Kahvaltı Sunan Mekanlar

mekan.com
6 Aralık 2016
2 paylaşım
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş
Hafta sonu demek hele ki Pazar demek ilk olarak sevdiklerimizle şöyle bol çeşitli, bereketli kahvaltılarda buluşmak demek. Bir de dışarıda kahvaltı etmeye karar verdiysek, o zaman tercihimizi açık büfeden yana kullanmayalım da ne yapalım. Bizim gibi düşünüyorsanız hafta sonu İstanbul’da açık büfe kahvaltı sunan mekanları sizlerle paylaşmak istiyoruz. Hafta sonu programını yapmaya başlayın ;)
 

Lacivert Restaurant


Lacivert-RestaurantFotoğraf Kaynak: lacivertrestaurant.com

Şef Hüseyin Ceylan’ın açıldığı günden bu yana birbirinden leziz reçeteleriyle menüsüne imza attığı Lacivert Restaurant’da, Pazar günleri içerideki büyük salonu çepeçevre saracak çeşitlilikte açık büfe kahvaltı sunuluyor. Boğaz’ın tadını en güzel noktalardan birinde çıkarırken mıhlama, omlet çeşitleri, börekler ve zengin bir şarküteri ürünlerinden tabağınızı donatabilirsiniz.
 

Forno Balat


Forno-BalatFotoğraf Kaynak: instagram.com

Pideleri ve lahmacunları kadar meşhur hale gelmeye başlayan hafta sonu açık büfe kahvaltısıyla Forno, Balat’ta son dönemde en çok yıldızı parlayan mekanlardan biri. O meşhur pideleri kahvaltıda da sunan Forno Balat, kendi ekmeğini de kendi üretiyor. Sonra da sofrayı manda kaymağından doğal bala, peynir çeşitlerinden organik reçellere kadar seçkin lezzetlerle donatıyor.
 

Moda Park


Moda- Park-KahvaltıFotoğraf Kaynak: modaparkbrasserie.com

Moda İskelesi’ne giderken sahilde bulunan Moda Park, haftanın her günü sıcak ve soğuk kahvaltı tabakları sunsa da Cumartesi ve Pazar günleri açık büfe kahvaltısıyla dikkat çekiyor. Omlet ve sahanda yumurta çeşitleri de oldukça zengin olan mekan, tost ve börek gibi tercihler de sunuyor.
 

Vogue


vogue-restaurant-kahvaltıFotoğraf Kaynak: instagram.com

Eşsiz manzarası, İstanbul’da az rastlanan sushi barı ve lüks menüsüyle özel yemeklerin vazgeçilmez adresi Vogue’da her Pazar açık büfe kahvaltı konukları bekliyor. Tabiri caizse yok yok diyebileceğimiz Vogue'un açık büfe kahvaltısında ekmek çeşitleri, kiş, peynir ve şarküteri ürünlerinden seçmekte zorlanacağınız kadarı, fırında patates ve macaron, cheesecake gibi tatlılar yer alıyor.


Göze Sarıyer Teras


Göze-TerasFotoğraf Kaynak: instagram.com

Hafta sonu yolunuz Sarıyer’e düşerse Göze açık büfe kahvaltı konusunda oldukça geniş bir yelpaze sunuyor. Peynir ve unlu mamüller çeşitliliğine hayran kalacağınız Göze’de hafta sonu açık büfe kahvaltı fırsatını da değerlendirebilirsiniz. 
 

The Brasserie


The-Brasserie-Grand-Tarabya-KahvaltıFotoğraf Kaynak: instagram.com

İşte Boğaz’ın ruhunuzu dinlendirecek bir başka noktası da The Grand Tarabya’nın özel mekanı The Brasserie. Kusursuz bir manzara ve önünüzde envaiçeşit kahvaltılık ürünler; insan bir Pazar gününden daha ne ister!