İstanbul'un En İyi Brunch Mekanları

mekan.com
25 Kasım 2015
2 paylaşım
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş
Sevdikleriyle birlikte uzun uzadıya ve keyfini çıkara çıkara yapılan bir brunch'ı kim istemez ki? Tüm ailenin buluştuğu o güzel masalarda pazar gününün en güzel etkinliği gerçekleşir. Bu pazar brunch rotanızı bu listeden belirleyin!

Backyard

Çeşit çeşit kahvaltılıklarıyla Bebek’in en lezzetli kahvaltıya sahip mekanlarından. Kahvaltı salatasından peynirli sucuklu simitlere, pancake’ten French toast’a, brioche’tan meyve salatasına parmak ısırtan lezzetler brunch’ta yerini alıyor. Kahvaltının fiyatı ortalama 50 TL’ye geliyor.

backyard kahvaltıFoto Kaynak: backyardistanbul.com/


Lacivert

Lacivert Restaurant, Fatih Sultan Mehmet köprüsünün ayağının hemen altında. Sezen Aksu’nun ve Demet Akalın’ın da müdavimi olduğu mekanda pazar günleri enfes bir brunch oluyor. 200 çeşit ürünün bulunduğu kahvaltı kişi başı 75 TL. Kuzu etli muhacir böreğini ısrarla isteyin! :)

lacivert restaurantFoto Kaynak: facebook.com/LacivertRest


Cecconi’s

Modern bir İtalyan restoranı olan Cecconi’s haftanın yedi günü açık. Mekanın hem içinde hem de dışında oturmak mümkün. Pazar günleri verilen brunch 150 TL fakat İtalyan peynirleri ve makarnalarından dana rostoya oldukça geniş bir açık büfesi var. Hatta istiridyeyi bile bu büfede bulabilirsiniz.

cecconi's brunchFoto Kaynak: cecconisistanbul.com/tr

Big Chefs Tarabya

Tarabya’da denize sıfır konumda bulunan Big Chefs’te pazar günleri 09:00-14:00 arası brunch oluyor. Brunch ücreti 59 TL.

big chefs tarabya brunchFoto Kaynak: keyfihayat.net

Lokma

Boğaz manzaralı Lokma’da her gün 06:00-00:00 arası brunch yapmak mümkün! Kendi yapımları ekmekleri, organik ev reçelleri, tazecik peynirler ve daha bir sürü seçenek arasından seçiminizi yapıp enfes bir brunch yapabilirsiniz. Brunch kişi başı 50 - 60 TL’ye geliyor.

lokma kahvaltıFoto Kaynak: lokma.com.tr


Mums Cafe

Karaköy’de bulunan şirin mi şirin bu kafede hafta sonları açık büfe brunch veriliyor. Baharatlı peynir toplarından quinoa tabule salataya, keçi peynirli poğaçalardan ev yapımı reçellere en lezzetli ürünler bu brunch’ta! Mums Cafe brunch cumartesi ve pazar günleri 09:30-15.00 arası; ücreti de 30 TL.

mums cafe karaköyFoto Kaynak: yiyosiciyosyaziyos.blogspot.com

5. Kat Cihangir

Fırından yeni çıkmış taptaze tartlar, kurabiyeler ve börekler, çeşit çeşit zeytinyağlılar, şarküteri ürünleri ve daha birçok çeşit büfede yerini alıyor. Brunch her pazar 11:00-15:00 arasında.

5. kat cihangirFoto Kaynak: http://www.5kat.com/tr

Bej Karaköy

Karaköy Fransız Geçiti’nde konumlanan Bej’in pazar günleri 10:00-16:00 arasında brunch oluyor. Brunch menüsünde peynir tabağı, kızarmış Alman ekmeği, sahanda sucuk, çırpılmış yumurta, domates-Kars gravyeri-fesleğen-zeytin ezmeli tost ve daha birçok lezzet bulunuyor. İki kişilik bruch yaklaşık 60-70 TL.

bej karaköyFoto Kaynak: facebook.com/karakoybej

Tatlı Huzur

Açık büfe brunch sunan Tatlı Huzur, Kalamış’ta bulunuyor. Brunch pazar günleri saat 10:00’da başlıyor. Pazar sabahı mekana girdiğinizde burnunuza gelen poğaça kokuları sizi sabırsızlandırabilir. Brunch ücreti de 30 TL.

tatlı huzur kalamışFoto Kaynak: http://tatlihuzur.com/