İstanbul'un En İyi Kendin Pişir Kendin Ye Mekanları

Havalar soğumaya başlamadan ‘pikniklover’ları nasıl sevindiririz dedik ve hazıra konmayı sevmeyenlere, kendisi pişirip kendisi yiyenlere; kah şehrin içinde, kah şehirden uzakta olan en iyi mekanları derledik.

Yani ister etinizi alıp mekanların barbekülerinde pişirin, ister her şeyi onlardan temin edip yine kendiniz pişirin.

Çimenler sizi bekler...

Beyaz Bahçe

Beykoz’da bulunan mekan günlük kaçamaklar için çok uygun. Tertemiz havasıyla ailelerin favori mekanları arasında olan Beyaz Bahçe’nin bünyesindeki Cumhuriyet Kasabı’ndan etlerinizi alıp doya doya ızgara yapabilirsiniz. Yemekten sonra da hamak keyfi olmazsa olmaz.

Beykoz Beyaz Bahçe Restaurant
Fotoğraf Kaynak: foursquare.com

Lalezar Aile Piknik Yeri

Yemyeşil alanı, oyun parkı, voleybol ve futbol sahasıyla tam bir aile yeri. Lalezar’da etlerinizi seçip kendiniz pişirebilir ya da pişmiş bir şekilde sipariş edebilirsiniz. Mangal dışında kahvaltıları da mevcut, sabahtan gittiyseniz kahvaltı tavsiyemizdir.

Lalezar aile piknik yeri
Fotoğraf Kaynak: http://www.lalezarpiknikyeri.com/

Polonezköy Piknik Park & Country Club

Havuzu, yürüyüş parkı, futbol, tenis, basketbol sahaları ve lunaparkıyla öncelikle çocukların çok sevdiği bir mekan. Hafta sonu ve tatil günlerine has açık büfe kahvaltısı oldukça zengin olmakla beraber tüm et çeşitlerini bulup ızgara yapmanız da mümkün.

Polonezköy Piknik Park & Country ClubFotoğraf Kaynak: http://www.nildirgin.com/

Yeşil Çiftlik

Kilyos’ta bulunan mekanda ister kendiniz pişiriyorsunuz isterseniz de her şey hazır olarak masanıza geliyor. Yeşil Çiftlik’te at binebilir, hamak keyfi yapabilir ve de kışları şömine başında keyiflenebilirsiniz.

Kilyos yeşil çiftlikFotoğraf Kaynak: http://www.yesilciftlik.net/

Sadrazam Mahmut Et Lokantası

Şehrin içinde, Sütlüce’de bulunan Sadrazam Mahmut’ta masaların yanındaki barbekülerde etlerinizi kendiniz pişirebilirsiniz. Ayrıca buraya gelip de uykuluk yemeden sakın mekandan ayrılmayın. 

Sadrazam Mahmut Et LokantasıFotoğraf Kaynak: www.gurmerehberi.com

Event Garden

Sarıyer’de doğanın göbeğinde olacağınız mekanda kendiniz pişirip kendiniz yiyebilirsiniz. Oyun alanlarının olması ve geniş bir alana sahip olması sebebiyle de çoluğu çocuğu toplayıp da gelmenizi öneriyoruz. Pazar brunchlarını da mutlaka deneyin.

Sarıyer Event GardenFotoğraf Kaynak: http://www.eventgarden.com.tr/

Çınarlı Et Lokantası

Bir ocakbaşı müdavimiyseniz buraya bayılacaksınız! Mekan Beylikdüzü’nde olsa da bir metrobüs kadar yakın. Kg ile etlerinizi sipariş ediyorsunuz ve masanızın yanındaki ızgarada cızır cızır cızırdatıyorsunuz. Etlerinizin yanına Çınarlı’nın enfes mezelerinden de söylediniz mi, tamamdır!

Çınarlı et lokantasıFotoğraf Kaynak: http://www.cinarli.com/

Itsumi

2012’de açılan mekanda Japon aşçıların özenle hazırladığı yemekleri yiyebilir ya da Yakiniku yani kendin pişir kendin ye seçeneğini tercih edebilirsiniz.

SuAda Club Itsumi
Fotoğraf Kaynak: http://www.itsumijp.com/suada

Bahar Country

Kır düğünlerinin vazgeçilmez adresi olan Bahar Country'de barbekü keyfi de bir başka oluyor. Burada barbekü için gereken tüm malzemeleri sizin için temin ediyorlar. Dilerseniz yemeğinizi hazır olarak da alabilirsiniz.

Bahar countryFotoğraf Kaynak: http://www.baharcountry.com/

​Village Park Resort

Yine sıfır hazırlıkla gidebileceğiniz şahane bir mekan. Beykoz'un tertemiz havasında sevdiklerinizle birlikte mangalın keyfine varabilir, sohbete doyabilirsiniz. Dışarıdan yiyecek - içecek getirmek ise yasak.

Village Park ResortFotoğraf Kaynak: http://www.villagepark.com.tr/