İstanbul'un En İyi Spa Merkezleri

mekan.com
23 Şubat 2015
2 paylaşım
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş
SPA kelimesi  Latince kökenli "Suyla Temizlenmek" anlamına gelen "Sanitas per Aqua" dan geliyor. Tüm SPA merkezlerinin ortak özellikleri uyguladıkları bakım ve tedavinin ana bileşeni olarak suyu kullanmaları. Türkiye'de yeni yeni hızla yayılmaya başlayan SPA Center'lar çoğalmaya başladıkça aralarından iyi olanları seçmek farz oldu. Sizler için İstanbul içerisinde, hem sağladıkları hizmet hem de sahip oldukları rahatlatıcı ortam sayesinde, sizlere keyifli bir Spa deneyimi yaşatacak olan Spa merkezlerinin listesini hazırladık.

Tunel Residence Spa & Sağlık Kulübü 

Beyoğlu Tünel Residence'da bulunan Spa ve Sağlık Kulübü, rahatlatıcı Bali Masaj, İsveç Masajı, Türk Hamamı Masajı, Türk Hamamı, buhar odası gibi hizmetlerle gergin kasların derinine işleyerek beden, zihin ve ruhun dengeye kavuşmasını garanti ediyor. Çeşitli aromatik yağların da kullanıldığı masaj yöntemleri kişisel gereksinim ve arınmanızda destek sağlıyor. 

Siesta Spa Center

Ataşehir'de bulunan Siesta Spa Center'da  Spa, Türk Hamamı, Sauna, Buhar Banyosu, Cilt Bakımı, Bali Masajı, İsveç Masajı, Medikal Masaj, Selilüt Masajı, Reflexoloji Masajı, Kil ve Yosun Bakımları, G-5 Anti Selilüt İncelme Programları olmak üzere farklı tarzlarda kaliteli hizmetiyle ön plana çıkıyor.

Corpus Spa 

Levent'te hizmet veren Corpus Spa, uzman masör ve masöz kadrosuyla, hijyenin ön planda olduğu ve rahatınız için özel dizayn edilmiş SPA Merkezi'nde şifa ve huzur bulabilirsiniz. Günlük stresten arınmak ve nezih ortamında enerjinizi yeniden toplamak için Corpus Spa doğru adreslerden biri.

Pamper Yourself Güzellik Merkezi

Balmumcu'da yer alan Pamper Yourself Güzellik Merkezi, şık ve ferah dekorasyonu ile misafirlerine hizmet veriyor. Cilt bakımı, kavitasyon, profesyonel makyaj gibi seçeneklerle hizmet sunan mekanda kaş kontürü gibi özel güzellik hizmetleri de denenebilir.

Boglarka Anti-Aging

Boglarka MediSpa, Macaristan’ın dünyaca bilinen Harangvölgyi Enstitüsü’nün Türkiye temsilcisi ve Doğal Dermokozmetik ürünlerinin uygulama merkezi olarak hizmet veriyor. Lipozomal vitaminler, doğal biyoaktif yağlar ve bitki özleri ile ürettikleri tüm ürünleri doğal bakım ve güzellik anlayışında yönlendirdikleri müşterileri ile paylaşan Boglarka, Bağdat Caddesi'nde hizmet vermeye devam ediyor.


Angkor Wat Spa

Taksim Sıraselviler'de faaliyet gösteren Angkor Wat SPA'da tercihinize ve ihtiyacınıza uygun masaj çeşitleri, Türk Hamamı, Sauna, Buhar ve cilt maskesi uygulamalarından faydalanabilirsiniz. Hoş atmosferinde tam anlamıyla bir rahatlama yaşayacağınız mekanın en çok tercih edilen masaj türleri Aromaterapi, Medikal ve İsveç Masajı.

Nuspa

Nuspa, yalnızca masaj hizmeti vermekle kalmayıp, masaj öncesi ve sonrası müştrileri yaptığı küçük sürprizlerle de ayrıcalıklı hissetmenizi sağlıyor. Zengin ve özel bakım menüsüyle ruhunuzu ve bedeninizi dinlediriren Nuspa, yaratılan dekoratif atmosferle de daha içeriye girer girmez farkını ortaya koyuyor.

Zone Club Spa

Yaşam kalitenizi arttırmak ve spor alışkanlığınızı güçlendirmek için kurulan Zone'un Spa Merkezi de tam anlamıyla bir arınma, keyifle rahatlama ve ruhunuz için müthiş bir terapi deneyimi sizi bekliyor.

Sanda Spa

Cilt - yüz bakımı ve hamam dışında harika spa paketleriyle adeta yeniden doğmuş gibi çıkacağınız Sanda Spa'da özel teknik ve materyallerle uygulanan masajları mutlaka deneyimlemelisiniz.

Therapia Spa

The Grand Tarabya'nın Boğaziçi'nin eşsiz manzarasına bakan Spa alanında günlük stres ve gerginliklerden uzaklaşıken hamam ve farklı çeşitlerde sunulan masajlarla huzuru yakalayacaksınız. Therapia Spa, Özel spa süitleri, masaj ve terapi odalarıyla İstanbul'un en özel Spa Merkezlerinden biri.

Chi, The Spa

Chi The Spa, Shangri La Bosphorus'un içerisinde, geleneksel iyileştirici Asya felsefesi ile tüm terapiler ruh ve beden sağlığının denge ve uyumunun yeniden kazandırılması üzerine hizmet veriyor. Ayrıca Türk Hamamı ve organik ürünlerle de misafirlerini en özel şekilde ağırlıyor.