İstanbul'un En İyi Türk Kahvesi Durakları

mekan.com
7 Ekim 2014
21 paylaşım
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş

Sizler için derlediğimiz İstanbul’un En Taze ve Kallavi Türk Kahvesi içilebilecek mekanlarından dilediğinize gidip keyif kahvenizi yudumlayabilirsiniz.


Şark Kahvesi

Kapalı Çarşı’da bulunan Şark kahvesi, yılların eskitemediği bir klasik. Eğer çarşıyı geziyorsanız dinlenmek için güzel bir mola durağı. Kum ateşinde pişen türk kahvesi 60 yılı aşkın zamandır kalitesini sürdürüyor.Okkalı

Beşiktaş’ta küçük bir mekanda olmasına rağmen günün her saati oldukça kalabalık olan Okkalı’da her çeşit türk kahvesi bulmak mümkün. Kahvenizi okkalı ya da normal; damla sakızlı ve daha farklı şekilde tercih edebilirsiniz.
 Çorlulu Ali Paşa Medresesi

Beyazıt’ta Çorlulu Ali Paşa Medresesi’nin avlusunda bulunan kahve de tarih kokan mekanlardan biri. Çinileri ve ortamı sizi alıp eskiye götüren yerde türk kahvesini kömür ateşinde pişiriyorlar.Fazıl Bey’in Türk Kahvesi

Asıl merkezi Kadıköy olan ve 80 yıldan fazladır hizmet veren kahve, bir adeti sürdürmeye devam ediyor; Türk kahvelerini her zaman lezzetli lokumlarıyla servis ediyorlar.Közde Türk Kahvesi

Eskiye sağdık kalarak közde yapılan türk kahvesinin bir diğer adresi burası. Kadıköy’ün kalabalığından sıyrılmak için adeta bir durak niteliğinde.


http://img02.imgfotokritik.com/fk_new/lowres/6/2/6/626211/3090378-kozde-kahve.jpg

 

Bebek Kahve

Bebek’te denize sıfır, salaş bir yerde bulunan kahve size eşsiz bir boğaz manzarası sunuyor. Dalgaların kıyıya vurmasını dinlerken o ünlülerin de müdavimi olduğu kahvesini denemenizi tavsiye ediyoruz.
 Tarihi Kahve Pierre Loti Tepesi

Harika Haliç manzarasına karşı kim güzel bir kahve içmez istemez? Piere Loti tepesinde bulunan kahve size bu imkanı sağlarken bir yandan da Osmanlı motifleri ile süslü fincanlarla sizi yıllar öncesine götürüyor.
 Hayyam

Kahvesini Kadıköy’ün en eski kahvecilerinden olan Brezilya Kahvecisi’nden alan şirin ve küçük bir mekan. Türk kahvesinin tadına ise diyecek yok.

Mandabatmaz

Beyoğlu’nun kalbinde bulunmasıyla birlikte özellikle yaz aylarında oturacak yer bulmanın oldukça zor olduğu Mandabatmaz, ismini kıvamının yoğunluğundan ve köpüğünün fazlalığından alıyor. 
 

 

Latife Türk Kahvecisi

Galata’da küçük bir yeri olan Latife Türk Kahvecisi, dekorasyonuyla fark yaratıyor. Kahvesi ise oldukça başarılı.Niyazi Bey’in Türk Kahvesi

Kadıköy’de kahve kokan bir sokakta yer alan mekan ile sokakta kahve içmenin zevkine varıyorsunuz. Oldukça köpüklü olan kahveleri küçük bir mola için ideal bir tercih.
 Pera Palas

1895’ten beri hizmet vermeye devam eden Pera Palas, Beyoğlu’nun ve eski İstanbul’un sembollerinden. Yıllardır değişmeyen lambalarından, dekorundan kendinizi eski zamanların Pera Palas’ında gibi hissettiğiniz mekanda türk kahvesi gümüş tepside sunuluyor.
 Nev-i Cafe

Balat’ta geçirilecek güzel bir Pazar gününde uğranılsa ne güzel olur dediğimiz mekan. Ambiyansıyla, tavandan sarkan fenerleriyle etrafı incelemekten kendinizi alamadığınız mekanda kahveniz kömürde pişiriliyor.
 

Tarihi Çınaraltı Aile Çay Bahçesi 

Çengelköy’de tarihi bir çınarın altında bulunan kafe eski dizilerden Süper Baba’nın da çekildiği yer. Özellikle yazın çınarın serin gölgesinde güzel bir kahve içmek herkes tarafından meth edilir.


 

İLGİLİ MEKANLAR