İstanbul'un Popüler Gece Kulüpleri

İstanbul denilince akla ilk olarak, tarih, mimari, Boğaz'ın eşsiz güzelliği ve Türk Mutfağı'na dair her türden yemeği bulabileceğiniz restoranlar geliyor. Fakat İstanbul'un Dünyaca ünlü bir özelliği daha var ki, o da 24 saat yaşayan nadir şehirlerden biri olarak gece hayatıve eğlence dünyası. Yurtiçinden ve yurtdışından sadece gece hayatı, kulüpleri ve pek çok eğlence mekanı için İstanbul'a gelenlerin sayısı azımsanamayacak kadar fazla. Biz de araştırdık ve İstanbul'da en çok dikkat çeken, rengarenk gece hayatına damga vurmuş farklı tarzdaki gece kulüplerini sizler için sıraladık. 

Fotoğraf Kaynak: propertyturkey.com

Anjelique

İstanbul Boğazı’nın eşsiz manzarasına seyirlik, restoran ve gece kulübü olarak hizmet veren Anjelique, 2001 yılından bu yana en gözde gece kulüpleri listesinin başını çekiyor. Üç katlı bir yalıda bulunan Anjelique’in her katında farklı tarzda müzik çalarken, Dünyaca ünlü Dj’lerin performanslarıyla eğlence sabaha kadar sürüyor. 


Fotoğraf Kaynak: omurgatasarim.com

Her ne kadar gece kulübü olarak bilinsede, Anjelique İstanbul’un en elit restoranlarından biri. Uzakdoğu ve Asya Mutfağı’nın seçkin lezzetlerinin yanı sıra, orta ve üst katta, Dünya'nın en iyi restoranlarından biri olan Michel Bras’ın baş aşçısı olarak çalışan James Wilkins tarafından hazırlanan özel yemekler servis ediliyor. Türk Mutfağı’ndan da geleneksel tatlar sunan Anjelique, akşam yemeğinden başlayarak, eğlenceli geceyi sabaha bağlayabileceğiniz şahane bir mekan.

Reina

Francesca Versace’den Michael Schumacher’e, Eva Mendes’ten Uma Thurman’a kadar birbirinden ünlü, birbirinden özel, birbirinden efsane isimlerini ağırlamış Reina, İstanbul'da gece kulübü dendiğinde akla ilk gelen isim. İçerisinde Park Şamdan, Köşebaşı, Dragon, Ninja Sushi, Blue Topaz ve Reina Restaurant gibi İstanbul’un en seçkin restoranlarını tek çatı altında buluşturmuş Reina, güzel yemek ve sabahın ilk ışıklarına kadar kaliteli eğlence arayanlar için doğru adres.

Fotoğraf Kaynak: reina.com.tr

Chilai 

Modern ve sıradışı bir dekorasyonla Boğaz’ın hemen kıyısında konumlanmış Chilai, şehirde eşi benzerine rastlayamayacağınız üç katlı, kaliteli bir yemek kompleksi. Bünyesinde sushi bar, sanat galerisi, bistro, lounge, bar, fine-dining, pastane ve şarküteri bölümleri yer alıyor. Barında ise aklınıza gelebilecek her tür içki mevcut. 

Fotoğraf Kaynak: howtoistanbul.com

Al Jamal Arabesque

Lübnan kültür ve eğlencesini bir arada sunan Al Jamal, süslü yer sofraları, harem odaları, dansöz ve Lübnan Mutfağı’nın enfes tatlarıyla, geçmişe dair konsept bir eğlence sunuyor. Kendinizi Osmanlı Sarayları’ndan birinde hissedeceğiniz mekanda sürpriz dans şovlar sizleri bekliyor.

Fotoğraf Kaynak: vipdmcturkey.com

Limoncello

İstanbul eğlence ve gece hayatınıın rengini, tadını değiştiren Limoncello, adını doyumsuz İtalyan limon liköründen alıyor. Genellikle Türkçe pop müziğin çalındığı mekanın menüsü tamemen yerli ve yabancı içkilerden oluşuyor. Akaretlerde bulunan Limoncello’nun birbirinden enfes kokteyllerini denemenizi tavsiye ediyoruz. 

Fotoğraf Kaynak: howtoistanbul.com

Riddim

İstanbul'un ilk ve tek R&B Hiphop kulübü olan mekan, eğlence sevenlerin vazgeçilmezi. Birbirinden farklı sahne şovları, özel dansçıları, konsept partileri ve en iyi DJ performansları ile Riddim, eğlencenin kalbini Taksim Sıraselviler’de attırıyor. 360 İstanbul

Tarihi Mısır Apartmanı’nın en üst katında bulunan, İstanbul Boğazı’na benzersiz bir yerden bakan, seçkin şarap ve Dünya Mutfağı menüsü ile hizmet veren 360 İstanbul, yurtdışından ünlü sanatçılar, Dj performanlar ve özel partilerle haftasonları şahane bir Club’a dönüşüyor. 

Fotoğraf Kaynak: 360istanbul.com

Ulus 29

Ulus 29, cuma ve cumartesi geceleri eğlenceye doyuran, uluslararası misafirleri ve sadık müdavimleri ile Dünya’nın en ünlü ve en moda gece kulüplerinden biri. Voile Rouge Dj'leri, Londra nın en iyi Club dj'i seçilmiş Sam Young, U2'nun resmi DJ'i Matteo, Les Caves du Roy DJ Jacky E, Tramp'in DJ'i Fitz Brown ve Dan Williams, Club 29'da çalan ünlü DJ'lerden sadece birkaçı.

Fotoğraf Kaynak: bayanlaraozel.com

Jolly Joker

İstanbul gece hayatının, konserlerin, Dj performansların Beyoğlu’ndaki temsilcisi denilebilecek Jolly Joker, 1000 metrekare alana yayılan ve 800 kişilik kapasitesiyle hizmet sunarak İstanbul’un en donanımlı performans merkezi durumunda.

Fotoğraf Kaynak: i.ytimg.com

Klein

Son zamanlarda isminden sıkça bahsettiren, daha önce Harbiye’de bir sinema salonuyken , şimdilerin en gözde gece kulübü olan Klein, kalitesi ve seçiciliğiyle İstanbul gece hayatına sağlam bir giriş yaptı. Yepyeni mekan Klein, İstanbul gece hayatının gözdesi olacağa benziyor. 

Fotoğraf Kaynak: theguideistanbul.com