İTÜ’lülerin Arkadaşları ile Takılmayı Sevdiği Mekanlar

Ders çıkışlarında veya aralarında olsun, hafta sonları olsun fark etmeksizin her hafta bir yerde olan İTÜ’lüler acaba nerelerde takılıyor diye merak ettik ve kampüs içinde ve dışında arkadaşları ile takılmayı sevdikleri mekanları bu yazımızda derledik.

Gölet Cafe

Kampüs meydanının biraz uzağında konumlanmış, İTÜ’lülere adeta ev sıcaklığı sunan Gölet Cafe’deyiz öncelikle. İTÜ amblemi olan arıdan yola çıkarak petek şeklinde bina mimarisine sahip cafe, cam duvarlar ve geniş tavanı ile ferah bir ortam sunarken, langırt masası ve televizyonu ile de üniversiteli gençlere keyifli vakit geçirebilecekleri güzel bir alan sunuyor. Gölet Cafe, kulüplerin dans gösterilerinden, müzik aletleri çalarak gülüp eğlenenlere ve şarkı söyleyenlere kadar pek çok sosyal aktiviteye de ev sahipliği yapıyor.

gölet cafe itü ayazağa
Fotoğraf Kaynak: https://tr.foursquare.com

Simmit

İçeri adımınızı attığınızda çoğu zaman kalabalık bir ortamla karşılaşacağınız Simmit, İTÜ’lülerin bi’ çay içip sohbet etmek için yolunu çevirmeyi eksik etmedikleri kampüs içi cafelerinden. İçerideki berjer tarzı rahat sandalyelerine geçip saatlerce oturabileceğiniz gibi, sıcak havalarda şemsiyelerle gölgelendirilen açık alandaki masalarına da geçebilirsiniz. Ayrıca karnı acıkanlar ve içeceklerinin yanına bir şeyler almak isteyenler için büyük sandviçlerinden börek çeşitlerine, pasta dilimlerinden simit çeşitlerine kadar hamur işi ve tatlılar bulunuyor. 

simmit itü ayazağa
Fotoğraf Kaynak: https://tr.foursquare.com

Fanfan Cafe

İTÜ Maslak Kampüsü’nün medar-ı iftiharlarından Fanfan Cafe; Lübnan kebabı, mercimek salatası, Fanfan burger ve pesto soslu makarna gibi yemekleri ile dillere destan olsa da oturup tatlı - içecek keyfi yapmak isteyenlerle de dolup taşıyor. Renkli sandalyeleri, yeşilliklerle süslü saksıları, mekanın içindeki gösterişli aynası ile kendine has tasarıma sahip mekan, sunduğu ev sıcaklığı ile İTÜ’lülerin uğrak adresi olmayı başarmış.

fanfan cafe itü ayazağa

Selfiş

Mustafa İnan Kütüphanesi’nin karşısında yer alan nam-ı diğer Sütiş, İTÜ Maslak Kampüsü’nün merkezi ve gözde kafeteryalarından. İçerideki uzunca masalara geçip çay eşliğinde arkadaşları ile sohbet edenlerden kulüp toplantılarını yapanlara, yan tarafındaki güneş ışığı alan açık ve ferah ortamında kitap okuyanlardan mekanın birbirinden lezzetli yemeklerinden yiyenlere kadar pek çok İTÜ’lüyü görebilirsiniz burada. 

selfiş itü ayazağa

Fotoğraf Kaynak: https://tr.foursquare.com

Dolunay Cafe

İTÜ’nün beden eğitimi binasında yerini alan Dolunay Cafe, öğrenciler için tam takılmalık bir mekan. Mekanın girişine yakın yerde bulunan bilardo masasında hünerlerinizi gösterebileceğiniz gibi televizyon etrafında toplanıp maç seyretme keyfini de yaşayabilirsiniz. Çeşitli yemekleri de bulunan mekanda dilerseniz gürültüden uzak, tenis kortu manzaralı, sarmaşıklarla sülü açık alanına geçip püfür püfür esen rüzgar karşısında arkadaşlarınızla koyu bir sohbete girebilirsiniz.

dolunay cafe itü ayazağa
Fotoğraf Kaynak: https://tr.foursquare.com

Starbucks

Birbirinden güzel sıcak - soğuk kahveleri ve sıcak çikolataları ile Starbucks, sadece üniversiteli öğrencilerin değil hemen hemen herkesin uğrak noktası olmayı başarmış bir işletme. Özellikle Beşiktaş, Barbaros Bulvarı’nda yer alan şubesi, daha sakin bir ortam arayan üniversiteli öğrencileri tarafından pek bir beğeniliyor. Kahveleri kadar tatlıları ile de adından söz ettiren mekanda, isterseniz kahvelerinizin yanına frambuazlı cheesecakelerinden, tiramisularından veya çilekli-kakaolu pastalarından sipariş edip arkadaşlarınızla sohbetinizi tatlandırabilirsiniz.

starbucks beşiktaş
Fotoğraf Kaynak: https://tr.foursquare.com

Cafe Nero

İTÜ Maslak Kampüsü’ne yakınlığından dolayı üniversiteli gençler tarafından özellikle İstinye Park’taki işletmesi tercih edilen Cafe Nero, mis gibi kokan kahveleri eşliğinde arkadaşlarınızla saatlerce sohbet edebileceğiniz sıcacık bir ortam sunuyor. Uzun uzun sohbetin üzerine hafiften acıktığınızı hissettiğinizde atıştırmalık olarak leziz sandviçlerinden de deneyebilirsiniz elbette.

cafe nero istinye park
Fotoğraf Kaynak: https://tr.foursquare.com

KafePi

Okul çıkışı kafa dağıtmanın doğru adresi burası. Bulundukları kampüse göre bazen Beşiktaş’takine bazen de Taksim’dekine yolu düşen İTÜ’lüler, bir içki alıp arkadaşlarıyla goygoy yapmak için genelde KafePi’yi tercih ediyor. 

kafepi beşiktaş
Fotoğraf Kaynak: https://www.kafepi.com

Uçan Ev

İTÜ’lülerin takılmayı sevdiği bir diğer cafe ve aynı zamanda pub olan Uçan Ev, rahat koltuklarına yayılıp bir içki veya kahve eşliğinde arkadaşlarınızla anınızın tadını çıkarabileceğiniz bir mekan. Ancak geceye doğru ilerleyen saatlerde, eğlenceli müzikleri eşliğinde tekila shotları üst üste götürünce kendinizi uçarken bulabilirsiniz, hazırlıklı olun!

uçan ev cafe taksim
Fotoğraf Kaynak: http://www.taksim.org/

Kumbara

Tadı damağınızda kalacak yemekleri ile Kumbara Cafe, adeta bir aile ortamı sunuyor. Bohem tarzı, güleryüzlü çalışanları ve canlı müzikleri ile kelimenin tam anlamıyla takılmalık bir mekan burası. Durum böyle olunca da İTÜ’lüler arkadaş grupları ile gelmeyi ihmal etmiyor.

kumbara cafe beyoğlu
Fotoğraf Kaynak: https://tr.foursquare.com