İTÜ’lülerin Gittikleri Kahvaltı Mekanları

Özellikle hafta sonları arkadaşlarla güzel bir kahvaltı keyfi yapmayı planlayan İTÜ’lüler kahvaltı adresleri olarak listelerine nereleri yazmışlardır sizce? Bizler merak ettik ve listelerinde yer alan kahvaltı mekanları derledik.

Pişi Breakfast & Burger

Beşiktaş’a gidip de kahvaltıcılar sokağını görmeyen, duymayan yoktur şüphesiz. Sıra sıra dizilmiş kahvaltı mekanları arasında gözümüz Pişi Breakfat & Burger’ı kesti. Fiyat konusunda öğrenci yanlısı olan mekanda kahvaltınızın yanına sıcacık pişilerinden sipariş etmeyi ihmal etmeyin deriz. Zengin içerikli serpme kahvaltısından sahanda sosisine, omletinden pişi çeşitlerine kadar dolu dolu geçirebileceğiniz kahvaltı servisi ile Pişi, İTÜ’lülerin de gönlünü fethetmişe benziyor.

Pişi Breakfast & Burger beşiktaş
Fotoğraf Kaynak: Pişi Breakfast & Burger facebook sayfası

Çakmak Kahvaltı Salonu

Beşiktaş’ın meşhur bir diğer kahvaltı noktası Çakmak Kahvaltı Salonu’ndayız şimdi. Söğüş tabağından kavurmalı yumurtasına, beyaz peynirli ve mantarlı menemeninden serpme kahvaltısına ve puf böreklerine kadar geniş bir kahvaltı yelpazesine sahip mekan, Beşiktaş’ın bir klasiği haline gelmiş. 

Çakmak Kahvaltı Salonu beşiktaş
Fotoğraf Kaynak: https://tr.foursquare.com

Peynir Ekmek Cafe & Kahvaltı

Çalışanları güler yüzlü, kahvaltıları doyurucu ve leziz, fiyatları oldukça uygun, mekan da temiz olunca başka ne ister ki insan? Özellikle çalışanlarının sunduğu ilgi ve samimiyet ile on üzerinden on puan almayı başarmış Peynir Ekmek Cafe & Kahvaltı, bir sabah arkadaşlarla topluca kahvaltı yapmak için oldukça uygun. Meşhur kahvaltıcılar sokağının yerini alan kahvaltı mekanında; kahvaltı tabağınızın yanına sıcacık pişilerinden veya kavurmalı ve patatesli yumurtasından da isteyin deriz. Ayrıca tek bir çeşit kahvaltı tabağı da bulunmuyor burada. Seçtiğiniz kahvaltı servisine göre bir sabah Karadeniz kahvaltısı yaparken, bir sabah Ege kahvaltısı yapabilirsiniz. 

Peynir Ekmek Cafe & Kahvaltı beşiktaş
Fotoğraf Kaynak: Peynir Ekmek facebook sayfası

Bi Kahvaltı

Pek çok damağa hitap eden kahvaltı servisleri ile Bi kahvaltı, sadece kahvaltılarının güzelliği ile değil şirin ambiyansı ile de oldukça beğeniliyor. Bir pazar ritüeli yapıp arkadaşlarıyla kahvaltıya giden bazı İTÜ’lülerin yolu da Bi Kahvaltı’dan geçiyor. Zaten menemenleri leziz, pişileri sıcacık, ev patatesleri bir harika olan mekana kim gelmek istemez ki? Hafta sonları doluluk sebebiyle yer bulmanın biraz sıkıntılı olduğunu ise hatırlatmak gerek. Eğer tercihiniz Bi Kahvaltı olacaksa, erken gelmekte fayda var!

Bi Kahvaltı beşiktaş
Fotoğraf Kaynak: https://tr.foursquare.com

Datlı Maya

Şimdi yolumuzu İTÜ Maçka, Ayazağa, Gümüşsuyu ve Taşkışla Kampüsleri’ne yakın olan Beyoğlu’nun şirin kahvaltı mekanına çeviriyoruz. Organik ve taptaze ürünlerle hazırladıkları kahvaltıları ile sizi sizden alacak Datlı Maya, tarih kokan ve dokusundan hiçbir şey kaybetmemiş, adı gibi pek tatlı bir mekan. Kahvaltınızı yaparken tarihi semaverinden çay içince şüphesiz ki kendinizden geçeceksiniz. Ayrıca iki katlı mekanın fırın olan alt katında dereotlu poğaçalarından simitlerine, zeytinli açmalarından ekşi mayalı ekmeklerine kadar pek çok çeşit hamur işi lezzetlerinden tadabilirsiniz. 

Datlı Maya cihangir
Fotoğraf Kaynak: https://tr.foursquare.com