İTÜ’lülerin Yemek ve Tatlı İçin Tercih Ettikleri Mekanlar

Özellikle yurtta kalan İTÜ’lüler, internet sitesi üzerinden yemek siparişi vermeyi çoğunlukla tercih etse de hafta sonları ve arkadaşları ile dışarıda gezerken acıktıklarında sevdikleri mekanlara geçiyorlar. Bazen sadece tatlı keyfi yapmak isteyip tatlıcılara da rotalarını çevirebilen üniversiteli gençlerin tercih ettikleri mekanlar neler dersiniz? Gelin birlikte bakalım.

Katık Döner

Özellikle İTÜ Maçka Kampüsü’ne yakınlığı dolayısıyla İşletme fakültesi öğrencilerinin ders çıkışlarında "nerede yesek?" sorusuna cevap oluyor burası. Tavuk ve et dönerlerinde kullandıkları sostan ötürü tadı kimilerine biraz ağır gelse de bol malzemeli dönerine ayrı bir lezzet kattığını söylemek gerek. Üstelik fiyatları da oldukça uygun. 

Katık Döner Beşiktaş
Fotoğraf Kaynak: https://plus.google.com

Dürümce

Manzarası ayrı güzel, mezeleri ayrı güzel, soslu lavaşları ayrı bir güzel, dürüm dönerleri ise apayrı bir güzel. Özellikle akşama doğru hava kararırken giderseniz, teras katına çıktığınızda ışıklarla süslü müthiş Beşiktaş sahil manzarası ile karşılaşmaya hazır olun. Dürüm öncesi getirdikleri meze ve soslu lavaşlara diyecek yok zaten. Dönerlerinin üstüne nar ekşisi dökmeyi de deneyin deriz, pek lezzetli oluyor. Manzarası güzel, dönerleri güzel, mezeleri güzel daha ne olsun diyen İTÜ’lü gençler de arada mekanın dar merdivenlerinden yukarı çıkıp teras katına kurularak dürüm sipariş etmeyi ihmal etmiyor. 

dürümce beşiktaş
Fotoğraf Kaynak: https://tr.foursquare.com/

Balkan Lokantası

Ev yemekleri gibisi var mı diyerek yolumuzu Balkan Lokantası’na çeviriyoruz. Kadınbudu köftelerinden yaprak sarmalarına, nohutlu yemeklerinden semizotlu yoğurduna kadar zengin yemek yelpazesine sahip Balkan Lokantası, hem fiyatlarının uygun olması hem de taze ve leziz yemekler sunması sebebiyle İTÜ’lüler tarafından da oldukça beğeniliyor. 

Balkan Lokantası taksim
Fotoğraf Kaynak: https://tr.foursquare.com/

Fıccın

Asmalı Mescit’in göz bebeği Fıccın, zeytinyağlı tabağından mantısına, Çerkez tavuğana kadar geniş ve lezzetli yemek çeşitleri ile İTÜ’lülerin de radarına yakalanmış durumda. Artık alanını genişleterek meyhane ortamını da konseptine ekleyen mekan, temizlik - uygun fiyat - lezzet üçlüsünü barındırdığından mutlaka gidilmesi gereken yerlerden.

fıccın taksim
Fotoğraf Kaynak: https://tr.foursquare.com/

Ab’bas Waffle

Waffle denildiğinde akan suların durduğu kişiler yolunu büyük ihtimalle Ab’bas Waffle’a çevirmişlerdir. Arkadaşlarla oturup tatlı bir şeyler yiyelim diyerek Maçka Kampüsü’nden aşağıya doğru yola koyulan İTÜ’lüler de kendilerini Ab’bas Waffle’da bulabiliyor. Taze meyveleri çekinmeden dolduran mekanda sıcacık wafflelarınızı yerken tek bir sorunla karşılaşabileceğinizi hatırlatmak isteriz: O kadar çok dolduruyorlar ki yerken üstünüze başınıza dökebilirsiniz.

Ab’bas Waffle beşiktaş
Fotoğraf Kaynak: https://tr.foursquare.com/

Valonia Chocolate

Beşiktaş’ın tatlı konusunda bir diğer adresi Valonia Chocolate’deyiz şimdi. İçi eritilmiş çikolata dolu, dışı çikolata sosu ile kaplı çikolatalı ıslak kekini henüz tatmadıysanız çantanızı kaptığınız gibi Valonia’ya koşun deriz. Yanında mevsim meyvelerini koymayı ihmal etmedikleri bu enfes kekinin dışında dondurmalarından, waffleından veya profiterollerinden de tadabilirsiniz. Yazın bunaltısından kurtulmak isteyenler mango frozenlarından da deneyebilir.

Valonia Chocolate beşiktaş
Fotoğraf Kaynak: https://tr.foursquare.com/

J’adore Chocolatier

Maçka, Gümüşsuyu ve Taşkışla Kampüsü’ne yürüme mesafesinde, Ayazağa Kampüsü’ne ise metro uzaklığında olan Taksim’e okul çıkışlarında kendilerini atan İTÜ’lüler tatlı adresi olarak J’adore Chocolatier’i tercih edebiliyor. Mekanın favori tatlısı Oh La La Beatrice’si denemeden dönmemek gereken J’adore’de; çikolatalı keklerinin, cheesecake çeşitlerinin veya suflelerinin de tadına bakabilirsiniz.

J’adore Chocolatier taksim
Fotoğraf Kaynak: https://tr.foursquare.com/