Maltepe İftar Mekanları Ramazan 2016

Son birkaç yılda sahilin güzelleştirilmesiyle İstanbul Anadolu Yakası’nın en popüler ve güzel semtlerinden biri olan Maltepe’de bulunan Maltepe iftar mekanlarını sizler için sıraladık. Denize karşı, şahane yemekler eşliğinde iftar yapabileceğiniz mekanlar bu listemizde. 

Maria’nın Bahçesi İftar

Kalamar-Izgara-Maria'nın-Bahçesi-İftar-Yemeği-Ramazan
Fotoğraf Kaynak: marianinbahcesi.com.tr

Zengin menüsü ve vejetaryen seçenekleri ile kusursuz atmosferinde hizmet veren Maria’nın Bahçesi’nin Küçükyalı dışında başka şubesi bulunmuyor. Akdeniz Mutfağı ağırlıklı yemekler sunan mekan, Ramazan Ayı boyunca iftarda 55 TL’lik fix menüyle hizmet verecek. 


Muazzez Ersoy & Hasan Kolcuoğlu İftar

Kebap-Muazzes-Ersoy-Hasan-Kolcuoğlu-iftar-yemeği-Ramazan

Metrelik Kebabı ile meşhur olan mekan, başlangıçlar, ara sıcaklar, salatalar ve kebap çeşitlerinden oluşan sade menüsüyle hizmet veriyor. Usta ellerden çıkan kebaplar özenle hazırlanıyor.


Pinhan Restaurant İftar

Karides-Güveç-Pinhan-Restaurant-İftar-Yemeği-Ramazan
Fotoğraf Kaynak: pinhan.com.tr

Denize nazır konumu, geniş alanları ve Dünya Mutfağı’ndan sunduğu seçenekler ile beğenilen Pinhan Restaurant, Ramazan Ayı boyunca iftar yemekleri için cafe olan alt katında 50 TL’lik, restaurant olan üst katında ise 80 TL’lik fix menüsüyle hizmet veriyor olacak.


Barbun Restaurant İftar

Balık-Barbun-Restaurant-İftar-Yemeği-Ramazan

Ege Mutfağı’ndan balıklar, mezeler ve Ege’nin enfes otlarından hazırlanan lezzetlerle Barbun Restaurant, Ramazan Ayı boyunca iftarda 10 kişi ve üzeri gruplar için 85 TL’lik fix menüsüyle konuklarını ağırlayacak.


Nanna Restaurant İftar

Yaprak-sarma-Nanna-Restaurant-İftar-Yemeği-Ramazan

Anadolu Yakası’nın en güzel noktalarından birinde konuçlanmış olan Nanna Restaurant, Ramazan’da da kaliteli hizmetine devam ediyor olacak. Zengin mutfağından en özel seçenekleri sunacağı fix menüsü 60 TL.