Mekan.com’dan Bayramınızı Renklendirecek 10 İstanbul Önerisi

mekan.com
22 Eylül 2014
16 paylaşım
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş
Bayramda İstanbul’da kalmak ayrı bir keyiftir her zaman. Geleneksel bayram ziyaretlerimizi, küs olduklarımızla barışmalarımızı, sevdiklerimizle vakit geçirmelerimize doyduktan ve tatlıları yemeyi bitirdikten sonra şehirde ne etkinlikler var şöyle bir göz atalım :)
 
Hiçbiryere gitmediniz ama tüm Türkiye’yi gezmek mi istiyorsunuz? Sizi Türkiye’nin ilk yerli 3D yapımı Türkiye Rüyası ( Dream Of Turkey) ile Kapadokya’yı gezmeye, Nemrut’ta gün batımını izlemeye, Tarihi Efes’in Gladyatör Savaşlarını izlemeye, ve Türkiye’nin 20 bölgesine ait daha bir çok güzelliğini üç boyutlu olarak izlemeye çağırıyoruz. http://www.dreamofturkey.com/ 

Kendinizi sultanlar gibi hissedebileceğiniz, sevdiklerinizle fotoğraflarınızı ölümsüzleştirebileceğiniz ve her zaman saklamak isteyeceğiniz bir yer: Giyçek Old Time Photo Studio, Galata Serdar-ı Ekrem Caddesi’nde. Gitmeden randevu almayı unutmayın!
 Öncelikle sürüş ve güvenlik eğitimlerini alıyorsunuz, test turlarınızı yapıyorsunuz sonra ATV Safariniz başlıyor! İstanbul’da Çöl Safari yapılabilen tek alan olan Şile’deki Zebra ATV Safari’de neşeli anlar yaşayabilirsiniz.


 

Eğer gitmediyseniz ‘Büyük Ülkenin Küçük Bir Modeli’ olarak adlandırılan Miniatürke kesin gidin. Aspendos’tan Topkapı Sarayı’na, Anıtkabir’den Zeus Sunağı’na kadar her şeyin miniğini (minik dediğimize bakmayın kocaman maketlerini) görebilirsiniz.

Aspendos
 
Çamlıca Korusu içinde Osmanlı Mimarisi’nin günümüz estetiği ile harmanlanmış Çamlıca Köşklerinin kafeteryasında oturabilir, Boğaz Manzarası’na bakarak keyif yapabilirsiniz.


 
Çocukları da yanımıza alalım, o zaman dinazorlar ülkesi Jurassic Land’e gidelim. Bayrampaşa Forum İstanbul’da olan Avrupa’nın En Büyük Dinozor Temalı Eğlence Parkı Jurassic Land, ziyaretçilerini milyonlarca yıl öncesinden 70 kadar dinozorun doğal ortamlarıyla buluşturuyor! Sadece çocuklar için değil yetişkinler için de çok eğlenceli :)


 
Türkiye’nin En Büyük Kapalı Go Kart Pisti olan Olimpik Go Kart’ta, uzman ekip kontrolünde Go Kart keyfini yaşayabilirsiniz! Üstelik bu mekan 7/24 hizmet veriyor. Bağcılar’da bulunan pist 1700m uzunluğunda.


 
Biraz klasik gelecek olsa da Boğaz Turu yapmak her zaman ayrı keyif. Eminönü’nden kalkan teknelerle boğaz turu yapabilirsiniz.
 
Gökyüzünden İstanbul’u izlemek güzel, ya gezmek? Bunu 15 dakika, 30 dakika veya daha uzun helikopter turları ile yapabilirsiniz. 


 
Büyükada’ya gidip Aya Yorgi’ye çıkabilirsiniz. Yolu birazcık yokuş olması sebebiyle zorlayacak olsa da, çıktıktan sonra göreceğiniz manzaraya kesinlikle değer.