Restoran Haftası’ndan Ustalara Saygı Menüleri

mekan.com
12 Kasım 2014
6 paylaşım
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş
Altıncı Yılını Kutlayan Restoran Haftası’ndan Ustalara Saygı Menüleri

Şehrin en büyük gastronomi buluşması olan geleneksel Restoran Haftası, altıncı kez lezzet severlerle buluşuyor. 12 Kasım – 3 Aralık tarihleri arasında İstanbul, Ankara ve İzmir olmak üzere 3 şehrin 100’den fazla lezzet noktasında aynı anda kutlanacak olan etkinlik, gastronomi meraklılarını kaliteli ve rafine lezzetlerle buluşturmayı amaçlıyor. Bu seneki konseptini “Ustalara Saygı” olarak belirleyen Restoran Haftası’nda tarihten ve günümüz gastronomi dünyasının ünlü şeflerinden ilham alan özel menüler, birbirinden lezzetli şaraplar eşliğinde sunulacak. 

Restoran Haftası Etkinlikler

Michelin Yıldızlı İtalyan Şef Tommaso Arrigoni ile Ferahfeza’da Restoran Haftası Gala Yemeği
13 Kasım Perşembe

Restoran Haftası’nın 6. yılı dolayısıyla İstanbul’a gelecek olan Michelin yıldızlı şef TommasoArrigoni, tadım menüsünün sunulacağı gala yemeğine FerahFeza’da 13 Kasım akşamında imza atacak. Ünlü şefin hazırladığı menü aynı zamanda “Ustalara Saygı” konsepti altında Restoran Haftası boyunca Ferahfeza’da lezzet tutkunları ile buluşmaya devam edecek.

Tek Lokmada Restoran Haftası
15 Kasım Cumartesi

“Tek Lokmada Restoran Haftası”nda önemli cadde ve AVM’ler ile Restoran Haftası katılımcı restoranlarında birbirinden özel bi lokmalık lezzetler sunulacak. 
Tek Lokmada Restoran Haftası fotoğraflarını #restoranhaftasi hashtagi Instagram’da paylaşan ve en çok beğeniyi alan Welldone Zorlu’da 1 çift kişilik Restoran Haftası akşam yemeği kazanıyor!

Tek Lokmadan Restoran Haftası Noktaları:
KANYON AVM
BAĞDAT CADDESİ
MIDPOINT KANYON, AKASYA, AKBATI, NİŞANTAŞI
SUSHICO KANYON, SUADİYE, KALAMIŞ, LEVENT, NİŞANTAŞI, APLUS,
PALLADIUM, ASTORIA, BAHÇEŞEHİR, KEMERBURGAZ, NİŞANTAŞI
RADISSON PERA ve ŞİŞLİ
WELLDONE ZORLU
CKM HAYAL KAHVESİ
MORİNİ
CAFE DU LEVANT
HALAT RESTORAN
SARDUNYA
SUSAM
TAKSİM MY HOUSE
 
Frankie’de Aplay Eşliğinde Timeless Moments
16 Kasım Pazar

Frankie’de Restoran Haftası menünüze 16 Kasım’da Alpay eşlik ediyor olacak. Rezervasyon yaptırmayı unutmayın.Wine Lover’s Point Noktaları

Wine Lover’s Point” etkinliklerinde Restoran Haftası boyunca belirlenen noktalarda, seçkin şaraplar kadehte sunulacak.

Midpoint ve Welldone’larda bu deneyimi Restoran Haftası boyunca yaşayabilirsiniz.

Damak Zevki Rozeti

Restoran Haftası’nda “Damak Zevki”ni konuşturanlar kazanıyor. Restoran Haftası Menüleri ile gelen Gourmand ve Lezzet Tutkunu Rozetleri ile birlikte menüsünün fotoğrafını Instagram’da paylaşanlar Restoran Haftası’ndan menüler kazanıyor! Ne kadar çok fotoğraf paylaşırsanız, o kadar çok kazanırsınız! 

Damak Zevki Rozeti Hediye Menüleri

Fumee’de 1 çift kişilik Restoran Haftası menüsü
Louis’te 1 çift kişilik Restoran Haftası öğle menüsü
Teppanyaki Alaturka’da 1 çift kişilik Restoran Haftası öğle menüsü
CKM Hayal Kahvesi’nde 1 çift kişilik Restoran Haftası akşam menüsü
Aşşk Kahve Nişantaşı’nda 1 çift kişilik Restoran Haftası menüsü
Chef’sTable, Gastro Art ve GastroFashion Davetleri

“Chef’sTable” etkinliklerinde belirlenen noktalarda şefin belirlenen tema ile hazırladığı özel menüler katılımcılara sunulacak. Birbirinden lezzetli bu etkinliklerin yanı sıra Gastro Art ve Gastro Fashion etkinlikleriyle de Restoran Haftası her zaman olduğu gibi şehir kültürüne katkı sağlamaya devam edecek.

Fumee, Restoran Haftası Boyunca Chef’s Table rezervasyonlarınızı bekliyor olacak.

Fumee’nin şefi Pınar Taşdemir Restoran Haftası için özel hazırladığı ve ünlü sanatçılardan esinlendiği menülerini siz misafirlerine sunuyor olacak. 3 hafta boyunca her hafta başka bir sanatçıdan esinlenerek sunulacak menüleri Pınar Taşdemir’in anlatımı ile tatmak ve Chef’s Table’larınızı oluşturmak için Fumee ile irtibata geçebilirsiniz. 

Antica Locanda'da Restoran Haftası Cooking Demostration 

12 Kasım – 3 Aralık tarihlerinde arasında gerçekleşecek Restoran Haftası için seçtiği menüyü Şef Gian Carlo Talerico liderliğinde sizlerle hazırlıyor. Cooking Demostration sonunda hazırlanan birbirinden özel lezzetler, 4 courseluk bir yemek olarak uygun şaraplar eşliğinde siz misafirlere servis ediliyor. 10 kişilik olan bu etkinlik 26 Kasım harici Restoran Haftası boyunca her cumartesi ve çarşamba saat 10:00 – 14:00 arasında gerçekleşecek. 
Fiyatı: 260 tl

İLGİLİ MEKANLAR