Fıccın

4.3
Toplam 7 kullanıcı
0 (212) 293 37 86
Asmalı Mescit Mah Kallavi Sok. No: 3/8 Beyoğlu, İstanbul

YORUMLAR

  Rashit Y.
  44 Yorum 4 Takipçi
  Bundan önce 2013 Ocak ve 2014 Ocak aylarında Fıccın'a gitmiştim. Bu gidişlerimde kıymalı Çerkez mantısı, patatesli Çerkez mantısı; mezelerden Çerkez tavuğu ve köpoğlu denemiştim. O zaman tattıklarımın içinden, köpoğlu mezesi haricinde tatmış olduklarımın lezzeti üç yıldızlıktı. Köpoğlu mezesinin lezzeti ise beş yıldızlıktı. "Köpoğlu mezesi için tekrar git" diye de notlarımın arasına almışım. Yıllar sonra tekrar gittiğimde yarım porsiyon kıymalı Çerkez mantısı ve köpoğlu mezesi tattım. Kıymalı Çerkez mantısının lezzeti aynıydı, üç yıldızlık. Köpoğlu mezesinin lezzeti de beş yıldızdan üç yıldıza düşmüş. Ortam güzel, menüde alkol seçeneği de mevcut. Dolayısıyla mezelerin kalitesinin yükselmesini bekliyorum. Yarım porsiyon kıymalı Çerkez mantısı, 12 lira. Köpoğlu mezesi, 10 lira. 6 yıl önce
  Erşen Turgut
  83 Yorum 42 Takipçi
  Yıllar önce keşfettiğim Çerkes temsilcisi o dönemler küçük bir mekandan ibaretti.Şimdi ise kallavi sokağın ortasında sokağın adının hakkını verecek şekilde yayılmış vaziyette. Çorbaları ve hamur işleri özgündür. Fıccın çeşidi ise benim için biraz ağır ama çok müdavimi olan bir lezzettir. En son iftar için gitmiştim. Bir de meyhane konsepti açtıkları için klasik lezzetlerin yanı sıra kalamar gibi çeşitler de bulabilirsiniz. Günlük değişen menüsü oldukça makul fiyatlıdır. öğlen ziyeretimde arkadaşım tulen çorbası ve kereviz yerken ben kıymalı çerkez mantısı ile yetindim. Tatlı olarak haşhaşlı revaniyi bölüştük. Maliyet 32 TL.
  Ramazan döneminde iki arkadasimla yemek olarak önden soguk yogurt çorbasi aldik. Bugday ve nohut içerikli lezzetli bir çorbaydi. Mezelerden ortaya köpoglu, fava, feslegenli mezgit ve humus söyledik. Feslegenli mezgiti özellikle begendim. Ardindan kiymali çerkez mantisi yedik. Yogurdu biraz eksi geldi bana. Onun haricinde tadi güzeldi. Arkadaslardan biri arnavut cigeri yedi ve begendi. Ekstra olarak kallavi ficcin'dan kalamar tava söyledik. O son zamanlarda yedigim en leziz ve yumusak kalamar oldu. 4 meze,5 ana yemek, 1 kalamar,4 çorba, 3 büyük sudan olusan menümüzün maliyeti 140 tl tuttu.
  #KanGurular
  9 yıl önce
  I love this place. 10 yıl önce
  Mantı fıccın ve saç tava 10 yıl önce
  Her gun burada yiyebilirim 10 yıl önce
  Çerkes mantısı (psihalve) 10 yıl önce
  Mezeler mezeler mezeler.. 10 yıl önce
  Hingel ve şerbetleri 10 yıl önce
  Harika yemekler. 10 yıl önce
  Etli cerkes mantisi 11 yıl önce