Kiva, Galata

4.7
Toplam 6 kullanıcı
0 (212) 292 98 98 , 0 (212) 292 00 37
Rami Yeni Mah Galata Kulesi Meydanı No:4 Galata Beyoğlu, İstanbul
Erşen Turgut
83 Yorum 42 Takipçi
Kiva, Galata'ya yorum yaptı. 9 yıl önce
"Yöresel lezzet temsilcisi - Anadolu'nun farkli yörelerinden tarihi yemekleri basariyla sunan mekan. Özellikle turistlerin ugrak yeridir. Konum olarak Galata Kulesi'nin tam dibinde olusu da bir diger artisidir. Degisik çorba ve tatlilari denmenizi tavsiye ederim. Hepsinin farkli ve ilginç isimleri var. Dekorasyonu ise özgün: Selçuklu tarzinda.Epeydir uğramadığım mekanı bu öğlen ziyaret ettim. Çukurova yöresine özgü yılan otu çorbası ile Ege yöresinin klasik yemeği şevketi bostan tercih ettim. Az porsiyon çorba (4 TL) hafif ekşili yayla çorbasının biraz daha mayhoşu bir lezzetteydi. Şevketi bostan ise (20 TL) biraz fazla yağlı ve sulu olsa da zeytinyağının güzelliği sayesinde kendini yedirdi. yemek tezgahında sergilenenlere bile bakmak ayrı keyifli. #KanGurular"
Begüm Ölçer
140 Yorum 72 Takipçi
Kiva, Galata'ya yorum yaptı. 9 yıl önce
"Özellikle turistlere fazlasıyla hitap ettiğini düşünüyorum.Turistlerin Türk mutfağı yemeklerini denemeleri için konum olarak da lezzet olarak da iyi bir seçenek. Farklı yörelerden sulu yemekler, et yemekleri, dolmalar, zeytinyağlılar deneyebilirsiniz. Zeytinyağlılar içinde ot çeşitlerini mutlaka deneyin. Çok değişik lezzetler bulacaksınız.Mesela adını hatırlayamadığım bir ot yemeğini kuru meyvelerle tatlandırmışlardı, çünkü özünde baya acımsı bir tadı varmış. Kuru meyve ile ne kadar iyi gittiğini tahmin edemezsiniz :) Fiyatlar da kabul edilebilir seviyede."
Serdar D.
0 Yorum 1 Takipçi
Kiva'yı takip ediyor. 9 yıl önce
Özge Işık
9 Yorum 56 Takipçi
Kiva'yı takip ediyor. 10 yıl önce
Murat Gursoy
10 Yorum 2 Takipçi
Kiva, Galata'ya yorum yaptı. 10 yıl önce
"İstanbul'un en iyi yöresel yemek mekanı (Çiya ile birlikte 1.liği paylaşır). Benim favorilerim:Erik sarması, şevketi bostan, soğan kebabı, ot kavurma tabağı (ısıtılmış isteyin) , yeşil ceviz tatlısı."
Beste Aykurt
1 Yorum 3 Takipçi
Kiva'yı takip ediyor. 10 yıl önce
Begum Guneri
9 Yorum 18 Takipçi
Onur G.
0 Yorum 71 Takipçi
Can G.
0 Yorum 0 Takipçi
Kiva'yı takip ediyor. 11 yıl önce