Trattoria Da Rosario

4
Toplam 2 kullanıcı
0 (216) 327 63 63
Rami Yeni Mah Kalfaçeşme Sok. No:22 Koşuyolu (Koşuyolu Altunizade Yolu Üzerinde Öğretmenler Hastanesi Karşısı) Kadıköy, İstanbul

YORUMLAR

  Gultekin Uğur
  152 Yorum 65 Takipçi
  Anadolu Yakasının başarılı ve orjinal İtalyanı denilen Trattoria da Rosario'ya bir akşam ailecek gittik. Bu restaurant ile alakalı yüzlerce yorum yapılmış. "Pahalı", "İtalya ile alakası yok", "Restaurantı kuran İtalyan işletmecisi devretmiş" vs. gibi. Tabii ki olumlu yorumlar da var. Bu tüm yorumları kafamızdan silerek mekanı analiz etmeye başladık.
  Giriş ve oturma alanları ahşap, İtalya'ya özgü dekor malzemeleri ile ortam renklendirilmiş. Özellikle giriş oturma alanı çok şık. Servisler, bardaklar, düzen muntazam. Karşılama başarılı. Bize servis yapan ve sipariş alan garson arkadaş bilgili ve menüye hakim. Servis usulüne uygun ve hızlı.
  Biraz daha güler yüz olmalı.
  İlk önce hamur sepetinde yağlı ve domates soslu ekmekler servis ediliyor. Bu ekmeklerin yanında zeytinyağı tabağı içinde zeytin, kuru domates, patlıcan ve acı biberden oluşan bir başlangıç tabağı ikram edildi. Ekmekler güzel düşünce fakat biraz daha lezzetli olabilirlerdi. Bayat olmayan, yaş mayalı ekmekler ile daha başarılı bir sunum yaratılabileceğine eminim. Başlangıç da kebapçılarda sunulan acı biber dışında başarılıydı. Bence o tabakta olmamalıydı veya başka bir biber türü olabilirdi.
  Ana yemek için pizza ve salatalarını denemek istedik. Etli salata ve dana prosciuttolu pizza sipariş ettik. Salatanın malzemeleri taze ve porsiyonu yeterliydi. Et miktarı da fena değildi, yumuşak ve lezzetliydi. Pizza masaya geldiğinde sadece kokusu bile yeterli oldu. Pizzanın boyutu yeterince büyük. Proscittolar yumuşak ve lezzetliydi. Pizzanın içinde kullanılan peynirin biraz daha bol olmasını beklerdim. Üstündeki traş parmesanlar yeterli ve lezzetliydi. Hamuru da başarılıydı. İç peynir malzemesinin azlığı haricinde beğendiğim bir pizza oldu.
  Bu yemeklerin üzerine çayımız da ikram edildi. İtalya'ya özgü bir şey ikram edilse daha etkileyici olabilir. Shut grappa veya espresso gibi. Bu dekora yakışır diye düşünüyorum.
  Hesap alkolsüz iki kişi 100 TL geldi. Salata ve pizza 42 TL idi. Bana göre sunulanlar için biraz yüksek bir fiyat. Dekor yine hesaba yedirilmiş anlaşılan. 8 TL kuver alınması da son noktayı koydu. Bana göre menü fiyatlarını ve kuver olayını gözden geçirmeleri gerekiyor. Ambiyansın başarılı olmasından dolayı özel günlerde tercih edilebilecek bir mekan..
  Not: Tatlı için yakınında Ceviz Ağacı'nın olması da büyük avantaj..
  8 yıl önce
  Fiyatları yüksek fakat yemekler gayet başarılı. pizza ve deniz ürünleri güzel. mekan atmosferi harika! 8 yıl önce
  Asla gitmeyin. net..servis yavaş ve yanlış, yemekler yenecek gibi değil. eski ününü yiyen bozmuş bir mekan. 8 yıl önce
  Ortam huzurlu, yiyecekler mükemmel ve biraz pahalı olsa da porsiyonlar büyük. 8 yıl önce
  Pizzaları, et menulerı ve ozellıkle vedat milor şarabı 8 yıl önce
  Şık, pahalı, gerçek bir italya'n restoranı. içki ve özellikle şarap menüsü çok zayıf ve ciddi pahalı. migros'da 26,90tl olan dlc serisi sıradan şaraplar bile burada 120tl 8 yıl önce
  2 kisilik pizza, kola ve kuveri fiyatiyla 64 tl ödedik.mekan, ikramlik meze ve ekmekler cok hoş. tavsiye ederim 8 yıl önce
  Bahçede açılmış,süper olmuş.etler harika. 8 yıl önce
  Kesinlikle kokteyl icmeyin. hayatimda daha kotu bir mojito icmedim. ama yemekleri gayet iyi.. sarap ve pizza guzel bir secim 8 yıl önce
  Çok kaliteli bir mekan, özel zamanlarınız için mükemmel tercih olacaktır, şarap menüsü yeterince zengin. 8 yıl önce