Ayla An

Şişli, İstanbul

YORUMLAR

 (6) Tümünü görüntüle
  Ayla An
  6 Yorum 1 Takipçi
  Urfa lahmacununu özleyen ve İstanbul'da iyi lahmacun bulabilmek adına şansını deneyen biri olarak güzel lahmacun hasretimi burada bir nebze olsun giderdim...
  Ar-Ruha Urfalı ortakları tarafından Teşvikiye'de kurulmuş, Urfalı restoranlarından farklı bir havası ve modernliği olan bir mekan. İçeride taş ocak olduğu için yaz günlerinde çok serin olamaması dışında mekanın ortamını sevdim.
  Kebap ve lahmacun istedik. İtiraf etmem gerekirse kebabından çok memnun kalmadım ama lahmacunu kesinlikle çok iyiydi. Lahmacunda hamurun ince olması ve inceliğine rağmen yanmadan ve kurutmadan pişirebilmeleri kesinlikle çok önemli. Bir de malzeme açısından hem göz hem karın doyurması da oldukça lezzet katmış.
  Canım güzel lahmacun istedikçe buraya giderim artık...
  8 yıl önce
  Ayla An
  6 Yorum 1 Takipçi
  Buraya gelirken kişi başı 100 TL civarı bir hesabı göze alarak gelirseniz, mutsuz olmazsınız. Normalde bir mekanla ilgili yorum yaparken lezzetten vs. başlardım ama By Steak sanırım konumundan dolayı genellikle "pahalılık" üzerinden negatif yorumlar almış. Böylece bu yorumu okuyup gidenlerin "aaa ne pahalı" diye üzülmemiş olmalarını sağlamış olmayı umuyorum.
  By Steak, bir sene önce üst üste gördüğüm yorumlar ve paylaşımlarla birlikte yer imlerime aldığım ve mutlaka gitmek istediğim bir yerdi. Sonunda 2 arkadaş gaza gelip gidebildik. Kalabalık olarak gidilirse çok daha keyif alınacak bir yemek olabilir bu arada.
  Manda yoğurduna da, parmesanlı kırmızı soğanlı salatasına da bayıldım. 2 kişi 1 kiloluk yoğurdu bitirdik valla. (Bitirmeyelim de eve götüreyim diye arkadaşımın gözünün içine baktım desem yalan olmaz hatta) Yanında gelen patates kızartmasının yüzüne bakmadık nerdeyse. 2 kişi bir şişe şarap bitiremeyeceğimize inandığımızdan 1er kadeh içmek istedik. Oğuz Bey gözümüzün önünde bir şişe şarap açıp bizlere servis etti.
  Ana yemek olarak antrikot aldık. 4 büyük ince dilim antrikot geldi. Orta pişmiş istediğimizden tammm istediğimiz gibi dozunda pişmiş sulu sulu ete bayıldım. Sanırım 70 TL fiyatı da... Ardından 4 adet kasap köfte geldi. Köfteler güzeldi ama antrikottan sonra adı geçmez bence.
  Bu gelenlerle tıka basa doymuştuk ama madem öyle tatlı yemeden gitmeyelim dedik. Nutellalı dondurmalı tatlısının da tadına baktık. Nitekim 4te 1ini ancak yiyebildim tokluktan. Çay kahve vs. sonrasında kişi başı 115 TL hesap geldi. Evet ucuz demiyorum, ancak yediklerimize göre makul. Kasap köfte, yoğurt ve tatlı almamış olsak muhtemelen 80'e çıkabilirdik ve yine doymuş olurduk.
  Özetle burası lezzetli etler yiyebileceğiniz ama ekonomik olarak çok sık gitmemeniz gereken :) güzel bir mekan.
  8 yıl önce
  Ayla An
  6 Yorum 1 Takipçi
  Bir mekanı sevmem için sadece lezzet, dekorasyon değil çalışanların ilgisi de çok önemlidir. Coffeetopia daha içeri adım atar atmaz sizi güler yüzle karşılayan çalışanlara sahip. Bu nedenle direkt artı puanı alıyor.
  Yoğun ve sıcak bir gün içerisinde gittiğim için ice latte aldım. Tabii her kahvesever gibi lattenin bol sütle kamufle edilmiş kahve olduğunu bildiğimden içten içe "aslında bu güzel kahvelerini tam olarak deneyemedim" diye huzursuz olmuş olsam da 450ml devasa şişesi ve tatlı sunumuyla ice latte beni gayet mutlu etti.
  En kısa zamanda tekrar gidip hem vitrinde görüp gözümün kaldığı tatlılarını hem de deneyemediğim kahvelerini deneyeceğim.
  Yolu Sirkeci/Eminönü'nden geçen herkese tavsiye olunur :)
  8 yıl önce
  Ayla An
  6 Yorum 1 Takipçi
  İlk açıldığında meraktan herkesin denediği ardından da aslında çok da farklı bir lezzet bulamadığından (ne bekleniyordu bilmem) gitmeyi bıraktığı yer oldu burası.
  Magnum, Algida dondurmaları arasında pişmiş sütten yapılan tek gerçek dondurmadır. Eğer paketlerindeki açıklamaları okursanız diğer markalarında (Max, Cornetto vs.) "sütlü buz" yazarken, Magnum'da "dondurma" yazar. Bu nedenle lezzet açısından daha farklı olduğu kesin. Ancak, Magnum Store'da sunulan sadece görsellik. Üzerinde sosu olmayan standart bir ürünü alıp, üzerine istediğiniz soslar ekleyip satıyorlar. Yani çok isterseniz kendiniz de dondurmanın çevresindeki çikolatayı soyup fındık fıstığa batırıp kendi Magnum'unuzu yaratabilirsiniz :)
  Özet olarak, Magnumseverlere herhangi bir sözüm yok ama Magnum Store tamamen içi boş bir pazarlama fikri.
  8 yıl önce
  Ayla An
  6 Yorum 1 Takipçi
  Burada bir caz müzik eşliğinde bir Pazar kahvaltısına gittim. Bu nedenle aslında madde madde notlamam daha adil olur.
  - Açık büfe kahvaltı: Doğrusu otel kahvaltılarından farksızdı. Küçük ve alternatif bir mekan olduğu için daha organik temalı bir beklentim vardı.
  - Mekan: Mekan bir de asma kata sahip ve asma kat 1.80 yüksekliğinde. Bu nedenle uzun boyluysanız ayakta durmanız imkansız, yüksek tavan seviyorsanız hiç gitmeyin.
  - Müzik: Çalan ekip çok keyifli parçalar seçmişti. Ancak yine mekandan dolayı oturduğunuz yer önem kazanıyor. Çok yakında kalırsanız yüksek sesten mutsuz olabilirsiniz.
  - Çalışanlar: Bu mekanın olmazsa olmazı. Kıpır kıpır güler yüzlü ve karınca gibi çalışkanlar. Çok sevdim...
  8 yıl önce
  Ayla An
  6 Yorum 1 Takipçi
  Karaköy'de sayısı artan yeni mekan alternatiflerinden biri.
  (+) Doğrusu bahçe dekorasyonunu sevdim. Varillerin bistro masa gibi kullanılması da çok tatlı. Mekanın müzik yüksekliği çok makul, hem muhabbet edebilir hem eğlenebilirsiniz. Hemen bitişiğindeki mekanda okey oynayan amcalarla tezat içerisinde olmak da "bence" eğlenceli.
  (-) Bira 15 TL, ılık ve gazsız. Şişe olarak gelmesini tercih ederim. Sanırım içtiğim en kötü Bomonti'yi burada içtim :/
  (?) Yemek yemedim.. Ama denenebilir duruyordu.
  Sonuç: Şans vermeye değer...
  8 yıl önce