Tuana Yücel

Kadıköy, İstanbul

İLGİ ALANLARI

YORUMLAR

 (3) Tümünü görüntüle
  Tuana Yücel
  3 Yorum 8 Takipçi
  Bana göre Bebek; Starbucks, Nero ve Bebek kahvesi gibi yerlerin yanı sıra daha sofistike ve saklı kalmış kahvecilere ihtiyaç duyan bir semtti. Son dönemlerde her yerde bahsedilen ve bize artık sadece kahve sunmak yerine kahveyle ilgili merak ettiğimiz her şeyi uygulamalı olarak öğretmeye yönelik Third Wave Coffee kültürünün ülkemizde popüler olmasıyla, Yasemin Pasajı'nın hemen girişinde sağda kalan take-away kahveci Cup of Joy gizlendiği yerden oldukça güzel kahveler sunuyor. Kahvelerin yer aldığı ilk dükkan bundan 2.5 sene önce açılmış. Kahvaltı, tahıl salatası gibi her güne özel farklı farklı yemeklerin sunulduğu yeni kısım ise 2014 Eylül ayından bu yana hizmet veriyormuş. Mekanın önündeki merdivenlerde yer bulamayınca en popüler kısmının aslında bu merdivenler olduğunu anladık:)
  Cup of Joy'da Hollanda'dan gelen 10 farklı kahve çekirdeği bulunuyor.
  Hepsini farklı kavurma teknikleriyle yapıyorlar. Çalışanlar oldukça ilgili ve benim gibi kararsızların imdadına koşup damak tadına uygun kahveyi seçmelerine yardımcı oluyorlar:) Cortado kahveleri mutlaka denenmeli. Eğer kahveye eşlik edecek tatlı bir alternatif arıyorsanız cheesecakelerini şiddetle tavsiye ederim. Kahveye doyamayanlar ise diledikleri kahveleri 150/250 gr halinde alıp evlerinde kahve keyfine devam edebilirler.
  Aynı zamanda Ti by Cup of Joy adıyla çay da üretiyorlar fakat hala deneme fırsatı bulamadım. Bir dahaki sefere artık:)
  7 yıl önce
  Tuana Yücel
  3 Yorum 8 Takipçi
  Dün gittiğimiz Escale'de Signature kokteyllerinden iki tanesini denedik: The Long Berry ve Jasmine Pearl Martini. Sunumlar şık. Fiyatları böyle bir kokteyl için ortalama bir fiyat 35TL. Ben özellikle şeftalinin güzel kokusuyla yoğun bir şekilde hissedildiği Jasmine Pearl Martini'yi oldukça başarılı buldum. Mekanın dekorasyonunu ve detaylarını blogumda paylaşmak için mekan içerisinde kısa bir çekim yapmak istediğimi belirttiğimde beni reddeden ve öncelikle pr ajansları olan Pro İletişim'den 'izin' almam gerektiğini söyleyen işletmesi beni gerçekten şaşırttı. Bu zamana kadar gittiğim onca restoran, cafe ve bar arasında ilk defa böyle bir tutum ve tavırla karşılaştım. Halbuki restoranlar bu isteğimi genelde pozitif bir tutum ve güler yüzle karşılarlar. Bir yerde onların PR'ını karşılık beklemeden yapmış oluyorsunuz ki oldukça da güzel bir fırsat. Bu tavırlarının henüz mekanın daha yeni açılmış olmasından ve böyle bir taleple karşılaşmadıkları için nasıl bir yanıt verecekleri konusunda bilgileri olmamasından kaynaklandığını düşünüyorum. Zira Colonie, Topaz gibi prestijli ve profesyonel hizmet veren restoran zincirine bir yenisi olarak eklenen Escale için çok şık bir duruş olmadı. Küçük bir hayal kırıklığı... 7 yıl önce
  Tuana Yücel
  3 Yorum 8 Takipçi
  Son zamanlarda en samimi bulduğum mekanlardan biri. Çalışanlar ve sahibi oldukça güler yüzlü. Her şeyden az biraz bulunduran mekanlardan korkarım genelde. Ama bu düşüncemin aksine burada bu zamana kadar denediğim her şeyin tadı damağımda kaldı. Sağlıklı ve taze ürünlerle hazırlanmış dolu dolu kahvaltısı hafta sonları yeni yerler arayanlar için oldukça tatmin edici. Gündüz laptopunuzu alıp kahvenizi yudumlarken sakin bir ortamda iş yapmak isteyenler için de oldukça uygun bir ortama sahip Voi Cadde.
  Çıtır çıtır ve ince hamurlu mini tava pizzası doyurucu alternatifler arayanlar için oldukça lezzetli. Tatlı bağımlısı biri olarak karamelli trileçelerine de bayıldım. Özellikle frambuazlısını da çok methettikleri için bir sonraki gidişimde tadacağım.
  7 yıl önce